صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : اولین فیلم ساخت کره شمالی به نمایش درآمد !

اولین فیلم ساخت کره شمالی به نمایش درآمد !

2222453

 

اولین فیلم محصول مشترك كره شمالی با یك كشور خارجی در چین به نمایش درخواهد آمد.

فیلم «ملاقات در پیونگ یانگ» اولین همكاری مشترك كره شمالی با یك كشور خارجی در زمینه ی ساخت فیلم محسوب می شود كه از زمان تاسیس این كشور در سال ۱۹۴۸ بی سابقه بوده است.

به گزارش هالیوود ریپورتر، «ملاقات در پیونگ یانگ» به كارگردانی «شیرزات یاكوپ» از چین و «كیم هیونگ چول» از كره شمالی، داستان آشنایی و دوستی دو زن جوان از چین و كره شمالی است كه در زمینه ی روایت و اجرای داستان های فولكلور با هم همكاری می كنند.

فیلم «ملاقات در پیونگ یانگ» به دلیل به تصویر كشیدن صحنه هایی نادر از پایتخت كره شمالی در دوران معاصر و نیز روایت آشنایی دو جوان از دو فرهنگ مختلف با تصورات متفاوت از زندگی و هنر، نظر مثبت تماشاگران و منتقدان را در جشنواره بین المللی فیلم شانگهای به خود جلب كرد و آغاز نمایش آن در كره شمالی از ۲۷ ژوئن نیز با استقبال گرم تماشاچیان همراه شده است.

«لی وی» ـ نایب رییس اداره ی رادیو و تلویزیون دولتی و سینمای چین ـ در یك كنفرانس مطبوعاتی با اعلام اینكه دو كشور چین و كره شمالی در سال های اخیر همكاری های مطلوبی در عرصه ی سینما داشته اند، به فیلمسازان پیشنهاد داد برای بهبود دوستی سنتی میان مردم دو كشور، تعامل بیشتری داشته باشند و آثار هنری بهتری ارائه دهند.

در این كنفرانس، «پاك چون نام»، معاون وزیر فرهنگ كره شمالی با اشاره به اینكه فیلم «ملاقات در پیونگ یانگ» راه را برای تولید مشترك میان دو كشور هموار كرده است، اعلام كرد صنعت فیلم در كره شمالی با استفاده از فناوری های دیجیتال، به دوره ی جدیدی پا گذاشته است.

ایسنا

ذره بین : دوست دارم ببینم در این فیلم چند بار تصویر تعظیم مردم به « کیم ایل سونگ » را نشان می دهند!

 

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها