صفحه اصلی > رپرتاژ : آیا راهی ساده و آسان برای موفقیت در آزمون آیلتس وجود دارد؟

آیا راهی ساده و آسان برای موفقیت در آزمون آیلتس وجود دارد؟

آزمون آیلتس

آزمون آیلتس یکی از آزمون‌های معتبر در سراسر جهان است که توانایی‌های داوطلبان در زبان انگلیسی را می‌سنجد و به مهارت‌های زبان انگلیسی آن‌ها نمره می‌دهد. داوطلبان نمره‌ای بین یک تا نه در این آزمون می‌گیرند.

یکی از چالش‌های داوطلبان در این آزمون، دشواری نسبی این آزمون است. در مسیر آمادگی برای این آزمون نمی‌توان به این نکته اشاره نکرد که این آزمون نسبتا دشوار است. در واقع شما در آموزش آیلتس و برای موفقیت در این آزمون به تلاش و مطالعه زیادی نیاز دارد.

افراد معمولا دنبال راه‌های ساده‌تری می‌گردند و این امر برای این آزمون نیز صدق می‌کند. بعضی از داوطلبان از دیگران درباره راه‌های آسان‌تر برای موفقیت در این آزمون سوال می‌پرسند. حتی بعضی به اقدامات غیرقانونی مانند تقلب یا خرید مدرک آیلتس فکر می‌کنند. اما آیا واقعا راه ساده‌تری برای موفقیت در این آزمون وجود دارد؟

اگر می‌خواهید که با راه‌کارهای ساده و آسان برای موفقیت در این آزمون آشنا شوید، این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

آیا واقعا امکان خرید مدرک آيلتس وجود دارد؟

بعضی به این فکر می‌کنند که به جای دردسرهای مسیر آموزش آیلتس و تلاش فراوان برای کسب نمره‌ای بالا در این آزمون، به راحتی مدرک آن را بخرند. اگر هم در گوگل جست و جو کنید، با سایت‌های بسیاری مواجه می‌شوید که به شما وعده دریافت مدرک آیلتس را با پرداخت هزینه می‌دهند. اما آیا واقعا چنین کاری ممکن است؟

به صورت کوتاه و خلاصه بخواهیم بگوییم، پاسخ این سوال خیر است. خرید مدرک آیلتس غیرممکن است. در واقع هر گاه تقاضایی وجود داشته باشد، کلاه‌بردارانی نیز وجود دارند که از این تقاضاها سواستفاده کنند.

افراد و سایت‌هایی که ادعای فروش مدرک آیلتس را دارند، کلاه‌بردارند. بعضی از آن‌ها می‌گویند که شما می‌توانید در دو قسط، هزینه مدرک آیلتس خود را پرداخت کنید: یک قسط قبل از دریافت مدرک و یک قسط بعد از دریافت مدرک. شاید با شنیدن این موضوع فکر کنید که همین امر نشان‌دهنده این است که آن‌ها معتبرند. خیر، این‌چنین نیست. همان قسط اول که شما پرداخت می‌کنید، برای آن‌ها کافی است و دیگر نیازی به قسط دوم ندارند.

البته بعضی از کلاه‌برداران برای سود بیشتر اقدامات دیگری را انجام می‌دهند، مثلا می‌گویند که مدرک آیلتس آنان مورد تایید سازمان‌های برگزارکننده آزمون آیلتس است و حتی کد استعلام هم دارند. این‌جا است که موضوعی به نام فیشینگ مطرح می‌شود. در واقع این کلاه‌برداران از سایت‌هایی تقلبی که آدرسی مشابه با سایت اصلی آیلتس دارند، استفاده می‌کنند. شما وقتی کد استعلام را در این سایت‌ها وارد می‌کنید، تایید مدرک را به شما نشان می‌دهد. چون آدرس این سایت‌های جعلی با سایت اصلی آیلتس شباهت زیادی دارد، احتمالا متوجه تفاوت‌های آن نخواهید شد. اما وقتی که مدرک خود را برای دانشگاه‌ها و سفارت می‌فرستید، آن‌ها به سایت اصلی مراجعه می‌کنند و به راحتی متوجه می‌شوند که مدرک شما تقلبی است.

یکی از دلایلی که بسیاری از کشورها آزمون آیلتس را قبول دارند، امنیت بالای آن است. بنابراین به گزینه‌ای مانند خرید مدرک آیلتس فکر نکنید.

آیا امکان تقلب در آزمون آيلتس وجود دارد؟

بعضی دیگر به تقلب برای موفقیت در آزمون آیلتس فکر می‌کنند. اما چگونه می‌توان در جلسه آزمون آیلتس که امنیت بسیار بالایی دارد، تقلب کرد؟

هم هنگام شرکت در بخش‌های رایتینگ، ریدینگ و لیسنینگ آیلتس اوراق هویتی شما بررسی می‌شود و هم هنگام مصاحبه حضوری برای اسپیکینگ آیلتس. بنابراین تقریبا امکان این وجود ندارد که فردی دیگر را به جای خود به جلسه آزمون بفرستید.

قبل از برگزاری آزمون آیلتس شما از این اطلاع ندارید که سایر داوطلبان کیستند. هم‌چنین زمان آزمون آیلتس نسبتا کم است و افراد دیگری که در آزمون حضور دارند، زمان خود را برای تقلب رساندن به شما صرف نمی‌کنند. در جلسه آزمون آيلتس، ناظرانی وجود دارد که به دقت در حال مراقبت از جلسه آزمون هستند. بنابراین امکان و فرصت تقلب برای شما فراهم نمی‌شود.

آزمون آیلتس

هم‌چنین این نکته را نباید فراموش کنید که هدف شما از شرکت در آزمون آيلتس چیست؟ قرار نیست که صرفا مدرک آيلتس را به دست آورید و ماجرا تمام شود. احتمالا هدف شما از شرکت در این آزمون، ادامه تحصیل یا کار در کشوری انگلیسی‌زبان است. برای این‌که به این اهداف برسید، باید به زبان انگلیسی مسلط شوید. پس بهترین راه‌حل این است که به صورت پایه و اصولی زبان انگلیسی را بیاموزید.

چگونه سریع‌تر برای آزمون آیلتس آماده شویم؟

برنامه‌ریزی داشته باشید. هر مسیری هر چه‌قدر هم که سخت و دشوار باشد، با وجود نقشه‌ای دقیق آسان‌تر می‌شود. مسیر آموزش آیلتس نیز این‌گونه است. شما باید ابتدا هدف خود را مشخص کنید، یعنی این‌که چرا می‌خواهید که در آزمون آیلتس شرکت کنید و چه نمره‌ای مدنظرتان است. سپس درباره فرمت، ویژگی‌ها و سوالات آزمون آيلتس مطالعه کنید. بعد از انجام این مراحل نوبت به تدوین برنامه‌ای دقیق و جامع برای آموزش آیلتس می‌رسد.

مثلا شما باید در برنامه خود مشخص کنید که چند روز در هفته و چند ساعت در روز قصد مطالعه برای این آزمون را دارید. از چه کتاب‌هایی برای آموزش آیلتس استفاده می‌کنید. کدام منابع کمک آموزشی مانند ویدئوهای یوتیوب، پادکست‌ها و … برای شما مفید هستند و به تسهیل آموزش شما کمک می‌کند.

آزمون آیلتس

آیا می‌خواهید که در کلاس‌های آموزش آیلتس شرکت کنید یا خیر؟ کلاس خصوصی آیلتس را ترجیح می‌دهید یا کلاس‌های گروهی را؟ کلاس آنلاین را برای آموزش آیلتس انتخاب می‌کنید یا کلاس حضوری را؟

معمولا دانشجویان و افراد شاغل کلاس‌های آنلاین را انتخاب می‌کنند، چون برای شرکت در این کلاس‌ها لازم نیست که زمانی را نیز در ترافیک و راه از دست بدهند و از هر جایی امکان حضور در این کلاس‌ها را دارند. البته بعضی نیز در کلاس‌های حضوری، یادگیری بهتری دارند. انتخاب نوع کلاس به خودتان بستگی دارد؛ شما باید به این نتیجه برسید که با توجه به ویژگی‌ها و شرایطتان کدام کلاس برای شما بازدهی بالاتری دارد.

پس از پاسخ به این سوال‌ها، می‌توانید که برنامه‌ای جامع و کامل برای آموزش آیلتس خود تدوین کنید. البته فراموش نکنید که برای موفقیت در آزمون آيلتس، باید به برنامه خود پایبند باشید و به آن عمل کنید. هر زمان نیز که احساس کردید، برنامه شما نیاز به تغییر دارد، آن را تغییر دهید. با تلاش کافی و مطالعه هوشمندانه، موفقیت در آزمون آیلتس سخت نیست.

شاید شما قصد شرکت در کلاس آیلتس آنلاین را دارید و نمی‌دانید که کدام کلاس و موسسه برایتان مناسب است. یکی از موسسات معتبر در زمنیه برگزاری کلاس آیلتس آنلاین، دبستان ترجمیک است.

کلاس آیلتس آنلاین در دبستان ترجمیک

کلاس‌های آنلاین دبستان ترجمیک گزینه‌ای مناسب برای افرادی به شمار می‌آید که قصد آمادگی برای آزمون آيلتس را دارند. دبستان ترجمیک برگزارکننده دوره‌های آنلاین آیلتس و زبان‌های خارجی است.

دوره‌های آیلتس در دبستان ترجمیک در سطح‌های مختفی برگزار می‌شود و شما می‌توانید که با توجه به سطحتان در دوره مناسب خود شرکت کنید. با توجه به این‌ موضوع، برای شرکت در کلاس آیلتس آنلاین دبستان ترجمیک ابتدا در آزمون تعیین سطح شرکت می‌کنید و سپس با توجه به سطح شما، دوره مناسب به شما معرفی می‌شود.

جدای از تلاش و مطالعه زبان‌آموز، دانش و مهارت استاد نیز در یادگیری تاثیر مهمی دارد. به همین علت، تمامی استادان دبستان حرفه‌ای و مجربند. در واقع دبستان ترجمیک بالاترین کیفیت آموزشی را با مناسب‌ترین هزینه به شما ارائه می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام در کلاس آیلتس آنلاین دبستان ترجمیک کلیک کنید.

 {jcomments off}

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها