صفحه اصلی > اخبار سینمای ایران : اتفاقی جالب در سینمای ایران، سه فیلم همزمان از دفتر پخش فیلمیران در عید فطر اکران می شوند!

اتفاقی جالب در سینمای ایران، سه فیلم همزمان از دفتر پخش فیلمیران در عید فطر اکران می شوند!

16546852

 

در حالی كه شورای صنفی نمایش اكران هم زمان دو فیلم توسط یك دفتر پخش را غیرقانونی اعلام كرده بود؛ اما شرایط به شكلی رقم خورده است كه اكنون یكی از دفاتر پخش، نمایش هر سه فیلم نوبت اكران عید فطر را بر عهده دارد.

اوایل سال جاری شورای صنفی نمایش به دلیل آنكه دفاتر پخش كه تاكنون كمتر فعالیت می كردند، بتوانند فیلم هایی را برای اكران در اختیار بگیرند، قوانینی را وضع كرد.

بر اساس این قوانین، هر پخش كننده در طول یك سال تنها می توانست هشت فیلم را اكران كند و همچنین یك دفتر پخش نمی توانست همزمان دو فیلم روی پرده داشته باشد (كه البته تبصره هایی هم داشت). همان زمان این قانون با انتقاد برخی از دفاتر پخش فعال تر روبه رو شد؛ اما با استناد به این موضوع كه این قانون باعث می شود سایر دفاتر پخش هم فعال شوند، اجرایی شد.

اما در روزهای گذشته، اتفاق جالبی در پخش فیلم های نوبت اكران عید فطر رخ داده است.

موسسه «فیلمیران» كه پیش از این و در سال های گذشته پخش بسیاری از فیلم های پرفروش و اسم و رسم دار سینمای ایران را بر عهده داشت، این بار نه دو فیلم به صورت همزمان، بلكه می خواهد سه فیلم را توأمان اكران كند!

این موسسه در اكران نوبت عید فطر «كلاه قرمزی و بچه ننه» ، «ضد گلوله» و «بی خداحافظی» را برای پخش در اختیار دارد.

در ادامه، خبرنگار ایسنا دلیل این امر را از سید ضیاء هاشمی ـ رییس شورای صنفی نمایش ـ جویا شد كه وی در پاسخ توضیح داد: تهیه كنندگان و دفاتر پخش دیگر برای اكران نوبت عید فطر اعلام امادگی نكرده بودند؛ چرا كه از وضعیت نمایش فیلم شان در سینماهای حوزه هنری بیمناك بودند. در این میان، موسسه فیلمیران از سایر دفاتر پخش آمادگی بیشتری داشت.

هاشمی افزود: به همین دلیل در جلسه شورای صنفی نمایش، مصوبه ای به تایید اعضا رسید كه بر اساس آن همزمانی پخش فیلم های اكران نوبت عید فطر توسط این دفتر اشكالی ندارد.

رییس شورای صنفی نمایش در پاسخ به این پرسش كه «با توجه به این مصوبه، آیا از این به بعد پخش همزمان دو یا چند فیلم توسط یك دفتر پخش منعی ندارد؟»، گفت: معلوم نیست. بستگی به شرایط آتی دارد.

در چند ماه گذشته سینمای كشور با ریزش شدید مخاطب و كاهش چشم گیر فروش روبه رو شده است. همچنین گفته می شود، در این شرایط تهیه كنندگان و دفاتر پخش برای اكران فیلم شان خیلی علاقه ای ندارند. گویا شورای صنفی نمایش برای پایان دادن به وضعیت بسیار نگران كننده استقبال مخاطبان از سینماها ترجیح داده است از قانونی كه خودش وضع كرده بود، فعلا كوتاه بیاید.

ایسنا

ذره بین : به این می گن مدیریت کارآمد!

 

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها