صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : تام هنکس فیلمی درباره جان اف کندی تهیه خواهد کرد

تام هنکس فیلمی درباره جان اف کندی تهیه خواهد کرد

262662

 

«تام هنکس» بازیگر اسکار گرفته سینما با همکاری گری گوتزمن فیلم سینمایی «پارک لند» را بر اساس حوادث تاریخی دوران ریاست جمهوری «جان ‌اف کندی» تهیه می‌کند.

این درام مستقل و غیرمتعارف سینمایی درباره ترور مشکوک «جان‌اف کندی» است و تاریخ آمریکا در دهه شصت میلادی را به بحث می‌گذارد.

پیتر لندزمن فیلم‌نامه‌نویس دنیای سینما، با «پارک لند» اولین فیلم سینمایی خود را در مقام کارگردانی ارائه خواهد کرد.

این فیلم حوادثی را به تصویر می‌کشد که منجر به ترور رییس جمهور وقت آمریکا شد و بر اساس مستندات معروفی ساخته می‌شود که آبراهام زاپرودر از این حادثه تهیه کرد.

نام فیلم ارجاعی به بیمارستان پارک لند است که کندی در روز بیست و دوم نوامبر سال 1963 به آنجا انتقال یافت و پس از چند ساعت، خبر مرگ وی اعلام شد.

دو روز پس از این حادثه جنجالی، لی‌هاروی اوسوالد مردی که متهم به ترور کندی بود، در همین بیمارستان به طرز مشکوکی درگذشت.

چند سال بعد، جک رودی قاتل اوسوالد هم در همین بیمارستان جان خود را از دست داد.

«پارک لند» هم مثل درام نامزد اسکار سال 2006 امیلیو استیوز به نام «بابی»، قصه خود را از زاویه دید تعدادی از ناظران تعریف خواهد کرد و این قصه‌ها را در هم ادغام می‌کند.

ترور «جان اف کندی‌» و تاثیر آن بر روی گروهی از آدم‌هایی که در قصه فیلم حضور دارند، در این فیلم مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

به این ترتیب، «پارک لند» فیلمی پر شخصیت خواهد بود و تعداد زیادی از بازیگران سینما در نقش این کاراکترها جلوی دوربین ظاهر خواهند شد.

برخی از این کاراکترها عبارتند از یک مامور اف‌بی‌آی، یک دکتر جوان، یک خبرنگار، چند مامور سرویس‌های امنیتی، خدمه و همکاران کندی، برادر بزرگتر اوسوالد، جکی کندی و زاپرودر.

هنوز مشخص نیست خود نام هنکس هم به عنوان بازیگر با پروژه «پارک‌لند» همکاری خواهد داشت یا فقط تهیه‌کننده آن خواهد بود.

«پارک لند» تا یک ماه دیگر جلوی دوربین نمی‌رود و برای نمایش عمومی در فصل تابستان سال میلادی آینده، آماده خواهد شد.

این فیلم پس از «جی‌اف‌کی» الیور استون (با بازی کوین کاستنر) دومین فیلم مهم صنعت سینمای آمریکا در سی سال اخیر در ارتباط با ترور مشکوک جی‌اف‌ کندی است.

فارس

ذره بین : ایندفعه دیگه می خواهید این ترور رو به کی ربط بدید!؟

 

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها