چیزهای تیز - Sharp Objects

نقش اصلی سریال « چیزهای تیز » کمیل پریکر است که توسط اِمی آدامز ایفا شده. زنی که روح او آسیب فراوانی دیده است.

پریکر، خبرنگار یک روزنامه می باشد که در شهر کوچک ، وایند گپ (Wind Gap) فعالیت می کند و سه چیز نیز همواره همراه اوست : بطری های نوشیدنی، جعبه های سیگار و آبناب چوبی. با اینحال او کم خطر ترین فرد شهر زادگاهش محسوب می شود که اخیرابه واسطه گزارش قتل دو کودک مجبور شده به آن بازگردد.

مینی سریال جدید شبکه HBO اثری است که مسیر خود را به آرامی طی می کند، مخصوصاً در اپیزودهای آغازینش.  با اینحال سریال روند موفقیت آمیزی را طی می کند و گاهی نیز جاه طلبی هایی از آن شاهد هستیم که در پس هنرنمایی هنرپیشه نقش اصلی اش اِمی آدامز، نویسنده مارتی نکسن و کارگردان ژان مارک ولی قرار دارد.

https://moviemag.ir/images/phocagallery/Serial/Sharp_Objects/thumbs/phoca_thumb_l_8.jpg

« چیزهای تیز » براساس رمانی از نویسنده « دختر از دست رفته » یعنی جیلیان فلین با همین نام ساخته شده است. ابتدا قرار بود نسخه سینمایی از این کتاب تهیه شود اما در نهایت به دلیل اینکه به زمان زیادی برای پرورش شخصیت ها و ترسیم مسیر پر پیچ و خم داستان نیاز بود، تصمیم گرفته شد تا این داستان تبدیل به سریالی تلویزیونی شود.

پریکر از طرف سردبیر روزنامه اش ترغیب می شود تا در مورد قتل مهیبی که در وایند گپ رخ داده مطلبی بنویسد. هرچه که ما درجریان داستان بیشتر از این جامعه می شنویم، بیشتر متوجه می شویم که ساکنین این منطقه در حال نابودی یکدیگر هستند و اجتماع از هم پاشیده ای در این منطقه شکل گرفته است. تمام ساکنین این شهر در تلخی زندگی می کنند و خانواده ها نیز وظایف خود را فراموش کرده اند و ساعتها به مصرف نوشیدنی روی آورده اند!

در جریان داستان ما با دو بخش مجهول مواجه می شویم که یافتن قاتل بچه ها در اولیت دوم قرار می گیرد. در واقع ما با تماشای فلاشبک هایی که در سریال درباره پریکر زده می شود، متوجه می شویم که چه اتفاقی برای او رخ داده و آیا او اصلاً شرایط آن را دارد که بتواند به شرایط آرمانی اش بازگردد یا خیر.آدامز در نقش پریکر بازی فوق العاده ای از خود به نمایش گذاشته است. وی در طول داستان بارها خود را از مشکلات و خاطراتی که داشته رها می کند تا بتواند کارش را انجام دهد و ماموریتش را به سرانجام برساند.

https://moviemag.ir/images/phocagallery/Serial/Sharp_Objects/thumbs/phoca_thumb_l_3.jpg

آدامز تجربه بسیار خوبی را با ناکسن و والی که هر سه آنها از جمله تهیه کنندگان سریال هستند تجربه کرده. ناکس شخصیت ها و داستانهای فرعی را در دل قصه گنجانده و والی نیز هر اپیزود را با ریتمی ثابت کارگردانی کرده. با این توضیح که باید گفت این سریال ریتم بسیار کندی را در میان سریالهای درام تلویزیونی اخیر تجربه کرده. فیلمنامه « چیزهای تیز » مسیر پر پیچ و خمی را طی می کند تا به پایان برسد اما مشکل اینجاست که برخلاف شخصیت هایی که به خوبی معرفی و پرداخت می شوند،  روایت قصه کند است و باعث ناامیدی می شود.

آدامز بار دیگر خودش را به عنوان یکی از قدرتمندترین بازیگران زن سینمای آمریکا مطرح می کند و شبکه HBO بار دیگر این نکته را به اثبات می رساند که قصه بیمار ارزش سرمایه گذاری دارد!

 

مترجم : مارال ارسلانی

منبع : San Francisco Chronicle

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید