نقد سریال می خواهم زنده بمانم

کسی در سریال حضور دارد  که من بشناسم؟

حامد بهداد و سحر دولتشاهی که از بازیگران پر کار سینما هستند، در سریال حضور دارند. پدرام شریفی که او را با سریال « هم گناه » و فیلم « متولد سال 65 » می شناسیم نیز بازیگر سریال است. مهران احمدی هم که با سریال « پایتخت » شناخته می شود، یکی دیگر از بازیگران سریال است. علی شادمان هم که سال پرکاری را پشت سر گذاشت و فیلم های « شنای پروانه » و « مردن در آب مطهر » را از او دیدیم، در سریال حضور دارد.

داستان سریال درباره چیست ؟

برای تولد همایون حقی ( بابک کریمی ) جشن کوچک خانوادگی در نظر گرفته شده است. اما پس از ورود او به منزل ماموران از راه می رسند و...

خالق سریال کیست ؟

شهرام شاه حسینی که بیشتر با فیلم های کمدی نظیر « آقای هفت رنگ » ، « زن ها فرشته اند » و « کلاغ پر » شناخته می شود. شاه حسینی البته فیلم جنجالی « خانه دختر » را هم در کارنامه دارد.

سریال می خواهم زنده بمانم

نکات مثبت سریال ؟

بازی حامد بهداد در سریال قابل ستایش است. او به خوبی توانسته نقش فردی مقتدر را ایفا نماید.

در « می خواهم زنده بمانم » تعلیق قابل قبولی جریان دارد.

نکات منفی سریال ؟

طراحی لباس سریال با توجه به زمان رخداد داستان در دهه 60، دچار ضعف های فراوان است.

ظاهر دکتر خانم در بیمارستان در دهه 60 هیچ تناسبی با آن روزگار ندارد!

برخی از دیالوگ های سریال امروزی هستند و در دهه شصت استفاده نمی شدند. عدم توجه به گفتمان در دهه 60 باعث تعجب مخاطبین خواهد شد.

نحوه برخورد ماموران با موضوعات مختلف در سریال با نمونه های واقعی در دهه 60 متفاوت است. کارگردان در اینجا ماموران را با ملایمت بیشتری به تصویر کشیده است.

سریال می خواهم زنده بمانم

این سریال محصول کدام شبکه است؟

فیلیمو

عامل تاثیرگذار برای تماشای سریال؟

حضور بازیگران مطرح از جمله حامد بهداد و سحر دولتشاهی

حرف آخر :

« می خواهم زنده بمانم » در برهه تاریخی حساسی روایت می شود و شخصیت هایی را معرفی می کند که اغلب پرداختن به آن ها در سینما و تلویزیون ایران حساسیت برانگیز است. باید دید شهرام شاه حسینی از پس پرداخت شخصیت هایش برخواهد آمد یا همه چیز رنگ و بوی کلیشه ای به خود خواهد گرفت.

 

منتقد: رضا توسلی

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید

 

نام سریال : می خواهم زنده بمانمhttp://cooldl.net/%D9%85%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%D9%85-%D8%B2%D9%86%D8%AF%D9%87-%D8%A8%D9%85%D8%A7%D9%86%D9%85.html

ژانر : درام

کارگردان: شهرام شاه حسینی

شبکه نمایش دهنده : فیلیمو

کشور : ایران

زبان : فارسی

مدت زمان هر اپیزود : 60 دقیقه

تاریخ آغاز پخش سریال : اسفند 1399