فصل چهارم سریال داستان ندیمه (The Handmaid's Tale)

کسی در سریال حضور دارد  که من بشناسم؟

الیزابت ماس که اغلب او را با همین سریال « The Handmaid's Tale » و « Mad Men » به یاد می آورند، ستاره سریال است. جوزف فاینس که برادر رالف فاینس معروف است و بیشتر با « شکسپیر عاشق » شناخته می شود، دیگر ستاره سریال است.

داستان سریال درباره چیست ؟

جون ( الیزابت ماس ) پس از اینکه توانست به کانادا بگریزد، باز هم توسط نروهای گیلیاد دستگیر می شود تا تحت شکنجه قرار بگیرد و تخلیه اطلاعاتی شود اما...

خالق سریال کیست ؟

یکی از کارگردانان فصل چهارم « داستان ندیمه » کالین واتکینسون است که نخستین تجربه کارگردانی خود را پشت سر می گذارد. جالب است بدانید که اپیزود سوم فصل چهارم را الیزابت ماس کارگردانی کرده است.

فصل چهارم سریال داستان ندیمه (The Handmaid's Tale)

نکات مثبت سریال ؟

کماکان فضاسازی که به لطف کتاب مورد اقتباس صورت گرفته می تواند توجه مخاطب را در عصر مدرن به خود جلب کند.

نکات منفی سریال ؟

متاسفانه داستان در فصل چهارم « The Handmaid’s Tale » غیر منطقی و به ورطه تکرار افتاده است. بازگشت جون به گیلیاد منجر به تکرار چرخه رویدادهای سه فصل گذشته شده که عیناً تکرار شده اند!

سهل انگاری نویسندگان در فصل چهارم غیرقابل چشم پوشی است. از زمانی که جون به گیلیاد بازگردانده می شود تا انتقال و مسائل دیگر، خیلی اهمیتی به مسائل امنیتی داده نمی شود و این در حالی است که جون بزرگترین تهدید است!

ریتم « داستان ندیمه » در فصل چهارم به شدت کند و کِش دار است.

فصل چهارم سریال داستان ندیمه (The Handmaid's Tale)

این سریال محصول کدام شبکه است؟

Hulu

عامل تاثیرگذار برای تماشای سریال؟

طرفداران سه فصل گذشته قطعاً فصل چهارم را دنبال خواهند کرد.

حرف آخر :

فصل چهارم « The Handmaid’s Tale » ضعیف و تکراری است و امیدواریم که این قصه در همین فصل نیز به پایان برسد. در فصل چهارم جز تکرار المان های موفق سه فصل گذشته، هیچ خلاقیت و نوآوری مشاهده نمی کنیم. فرمول دستگیری و فرار و رهبر شدن جون شاید در سه فصل گذشته می توانست الهام بخش باشد اما در فصل چهارم تماشاگران به چیزی بیشتر از تکرار نیاز دارند.

 

منتقد: رضا توسلی

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید

 

داستان ندیمه : فصل چهارم سریال داستان ندیمه (The Handmaid's Tale)The Handmaid's Tale

ژانر : درام

شبکه نمایش دهنده : Hulu

کشور : آمریکا

زبان : انگلیسی

مدت زمان هر اپیزود : 60 دقیقه

تاریخ آغاز پخش سریال : 28 آپریل 2021