نقد و بررسی سریال زخم کاری

کسی در سریال حضور دارد که من بشناسم؟

جواد عزتی که این روزها ستاره سینمای ایران محسوب می شود، بازیگر نقش اصلی سریال است. رعنا آزادی ور که اغلب او را با بازی در فیلم «مارمولک» به یاد می آورند، دیگر بازیگر فیلم است. هانیه توسلی که با فیلم های « زندگی خصوصی» و «جهان با من برقص» شناخته می شود نیز در سریال حضور دارد. الهه حصاری که سریال «ممنوعه» را در شبکه نمایش خانگی داشت، دیگر بازیگر سریال است.  

داستان سریال درباره چیست؟

مالک (جواد عزتی) مرد جوانی است که علی رغم پتانسیل کاری بالا، هرگز در طول زندگی جدی گرفته نشده تا اینکه مامور می شود تا معامله ای را به سرانجام برساند و....

خالق سریال کیست؟

محمدحسین مهدویان، کارگردان شناخته شده سال های اخیر سینمای ایران که آثار پرفروشی از جمله «لاتاری» و «ماجرای نیمروز» را در کارنامه اش ثبت کرده است. «زخم کاری» اولین تجربه مهدویان در سریال سازی برای شبکه نمایش خانگی است.

نقد و بررسی سریال زخم کاری

نکات مثبت سریال ؟

سریال «زخم کاری» از کتابی به نام«بیست زخم کاری» نوشته محمود حسینی زاد اقتباس شده؛ رویکردی که سال هاست در سینما و تلویزیون ایران کمتر  دیده می شود در حالی که بهترین فیلم های تاریخ سینمای ایران، از اقتباس های ادبی بوده اند.

جواد عزتی با اختلاف بهترین بازیگر سریال است. بازیگری که توانسته ترس و نگرانی و جاه طلبی را همزمان به تصویر بکشد.

«زخم کاری» شروع کُند و ناامید کننده ای دارد اما رفته رفته منسجم تر می شود و خبری از آشفتگی ابتدایی نیست.

محمدحسین مهدویان در کارگردانی سریال مسلط است. او شخصیت ها را می شناسد و شناخت بسیار خوبی از منبع اقتباسش دارد. همین موضوع کمک کرده تا سریال از پراکنده گویی پرهیز کند.

نکات منفی سریال؟

تاکید بیش از اندازه بر روی مصرف مواد مخدر و مشروبات الکلی بدون اینکه نیازی بر این تاکید باشد، از نکات عجیب سریال است.

موسیقی متن «زخم کاری» به راحتی می تواند در رده بدترین موسیقی متن سریال ها در شبکه نمایش خانگی قرار بگیرد!

نقد و بررسی سریال زخم کاری

این سریال محصول کدام شبکه است؟

فیلیمو

عامل تاثیرگذار برای تماشای سریال؟

کارگردانی محمدحسین مهدویان و بازی جواد عزتی.

حرف آخر:

محمدحسین مهدویان می تواند با سریال «زخم کاری» طرفداران زیادی را به خود جلب کند. شخصیت های جذاب و قصه پر فراز و نشیب و بازی های خوبی که مهدویان از بازیگرانش گرفته، می تواند به راحتی «زخم کاری» را به انتخاب اول مخاطبین شبکه نمایش خانگی تبدیل کند. باید دید که آیا در نهایت مهدویان خواهد توانست موفقیت هایش در سینما را در شبکه نمایش خانگی نیز تکرار کند یا خیر.

 

منتقد: رضا توسلی

این مطلب به‌صورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می‌گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید

 

زخم کاریدانلود سریال زخم کاری

ژانر: درام

شبکه نمایش‌دهنده: فیلیمو

کشور: ایران

زبان: فارسی

مدت‌زمان هر اپیزود: 50 دقیقه

تاریخ آغاز پخش سریال: خرداد 1400