نقد سریال نه غریبه کامل (Nine Perfect Strangers)

کسی در سریال حضور دارد که من بشناسم؟

نیکول کیدمن، ستاره فیلم «ساعت ها» در سریال حضور دارد. ملیسا مک کارتی هم که بیشتر او را با کمدی اکشن های سینمایی به خاطر می آوریم دیگر بازیگر سریال است. مایکل شنون، ستاره فیلم های «جاده انقلابی» و «حیوانات شبگرد» نیز از بازیگران سریال به شمار می رود. لوک ایوانز هم که اغلب با فیلم «سریع و خشمگین» و «دیو و دلبر» شناخته می شود نیز در سریال حضور دارد.

داستان سریال درباره چیست؟

داستان این فیلم درباره مجموعه افرادی است که به دلایل مختلف در محلی به نام خانه آرامش گرد هم می آیند تا بتوانند بر مشکلات روحی و روانی شان غلبه کنند اما اتفاقات به شکلی دیگر پیش می رود و...

کارگردان سریال کیست؟

جاناتان لوین که ساخت چند فیلم تحسین شده از جمله «50/50» و «Warm Bodies» را در کارنامه دارد.

نقد سریال نه غریبه کامل (Nine Perfect Strangers)

نکات مثبت سریال؟

بازی بازیگران که ستاره های سینما هستند تماشایی است.

نکات منفی سریال؟

برای یک مینی سریال که قرار است خیلی زود به پایان برسد، قصه سریال بیش از حد با ریتم کُند جریان پیدا می کند.

بازی و لهجه روسی نیکول کیدمن در سریال واقعاً عذاب آور است!

شخصیت های سریال برخلاف آنچه که در کتاب منبع اقتباس وجود دارد، پرداخت خوبی ندارند. البته کمبود مربوط به اقتباس های سینمایی در تاریخ سینما و تلویزیون همیشه مطرح بوده و شامل « نُه غریبه کامل» هم می شود.

شخصیت های غریبه ای که در خانه آرامش در کنار هم جمع می شوند برخلاف آنچه که سریال سعی در القای آن به مخاطب دارد، پیچیدگی های سطحی دارند و خیلی از منظر روانشناختی قابلیت مانور در سریال وجود ندارد.

این سریال محصول کدام شبکه است؟

Hulu

نقد سریال نه غریبه کامل (Nine Perfect Strangers)

عامل تأثیرگذار برای تماشای سریال؟

ستاره های مشهوری که در سریال بازی کرده اند.

حرف آخر:

انتظار می رفت تا «Nine Perfect Strangers» موفقیت های سریال دیگر نیکول کیدمن یعنی «Big Little Lies» را تکرار نماید اما «نه غریبه کامل» نقاط ضعف زیادی دارد که از تبدیل شدنش به یک اثر روانشاختی جلوگیری می کند. اگر بتوانید ضرباهنگ کُند سریال را تا انتها تحمل کنید شاید بتوانید با داستان ارتباط مناسبی برقرار کنید. اما روی هم رفته این سریال جز ستارگان معروفش که توجه ها را به سریال جلب کرده اند، حرف چندانی برای گفتن ندارد.

 

منتقد: رضا توسلی

این مطلب به‌صورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می‌گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید