یک گروه از دوستان دوران بچگی که حالا بزرگ شده اند ، تصمیم می گیرند که برای تعطیلات 4 جولای به خانه ای که در دوران کودکی در آنجا جمع می شدند بروند اما ...

کمدی هایی که در ایران ساخته می شوند اکثر نازل و غیر قابل تحمل هستند با این وجود اکثر آنها خوب می فروشند و تهیه کنندگان ترغیب می شوند تا ادامه آن را بسازند و به این ترتیب این چرخه به خوبی می چرخد تا سینمای ایران شاهد ساخته شدن فیلمهای سطح پایین باشد!. با اینکه اکثرا معتقدند این نوع فیلمها فقط در ایران ساخته می شوند اما حقیقت این است که در همه جای دنیا مشاهده می شود که چنین فیلمهایی روی پرده می روند که یکی از آنها فیلم " بالغ ها " است.

داستان فیلم کاملا از ابتدا تا انتها مشخص است ، گروهی از بچه ها که الان دیگه بزرگ شده اند تصمیم می گیرند در خانه ای که زمانی در آن خوش می گذراندند ، بار دیگر جمع شوند و یاد آن دوران بیفتند. احتمالا شما هم پیش بینی می کنید که این آدمها با موقعیت های عجیب روبرو می شوند. اما این شوخیها اصلا نمی توانند تماشاگر را بخندانند. شخصیت های داخل فیلم فقط چند نفر آدم هستند که اثری از درک و شعور در آنها به چشم نمی خورد و مرتب حرکات ابلهانه انجام می دهند!. تنها حرفی که تماشاگر در پایان فیلم می تواند بزند این است که " اینا زمانی که بچه بودند باهوش تر بودند " است. چنین کمدی های نازلی متاسفانه این روزها توسط " آدام سندلر " اجرا می شوند. قبلا نیز " سندلر " با بازی در فیلمهایی نظیر " حالا شما را رسما چاک و لری اعلام می کنم" حضوری کاملا زننده در فیلمهای سطح پایین داشت. آدام سندلر " و نویسنده شوی " شنبه شب زنده " فیلمنامه این فیلم را نوشته اند و بنظر می رسد متناسب با فیلمهای قبلی " سندلر " این کار را انجام داده اند . دراین فیلم مطابق معمول " رابی اشنایدر " در نقش یک کودن تمام عیار ظاهر شده است و البته بقیه بازیگرها هم دست کمی از او ندارند. " کریس راک " شاید هنوز بامزه باشد اما نمی تواند فیلم را نجات دهد . " سلما هایک " مشخص نیست برای چه کاری در این فیلم حضور دارد اما حضور او هم نمی تواند باعث شود که فیلم بهتر شود ، شاید تنها کسی که می توان هنوز حضورش را در فیلم تحمل کرد  خود " سندلر " است. متاسفانه یکچورایی عادت کرده ایم که  " سندلر " را در اینگونه نقشها ببینیم و آخر هم حسرت بخوریم که چه بلایی سر او آمده است!.

در کل نمی توان این فیلم را بیش از این معرفی کرد، اما چند پیشنهاد می توانم به شما بکنم. اول اینکه برای  بهتر درک کردن فیلم باید بیاد کمدی های نازل کشور خودمان بیفتید و همان را کمی غلیظ تر کنید و نتیجه اش می شود " بالغ ها ". همچنین در هنگام دیدن فیلم دنیایی را تصور کنید که هیچ آدم سالمی در آن زندگی نمی کند! در اینصورت فکر می کنم که می توانید این فیلم را براحتی ببینید و لذت ببرید. احتمالا کارگردان این فیلم بعدها خواهد گفت که دوستش بهش زنگ زده و گفته که فیلمت باعث شده است که یک بیمار روحی درمان شود! و اینکه روانشناسان از فیلم تو در درمان بیمارانشان استفاده می کنند!.

منتقد : میثم کریمی

بالغ ها : Grown Ups

کارگردان :  Dennis Dugan

نویسنده :  Fred Wolf . Adam Sandler

بازیگران :

Adam Sandler ...  Lenny Feder

Kevin James ...  Eric Lamonsoff

Chris Rock ...  Kurt McKenzie

David Spade ...  Marcus Higgins

و...............

ژانر : کمدی

درجه سنی :  PG-13( افراد کمتر از 13 سال باید همراه با والدین به دیدن فیلم بروند )

زمان : 102دقیقه