2 1 2013918151722

پيش توليد اين فيلم مدتي است که آغاز شده و طبق برنامه ريزي انجام شده قرار است فيلمبرداري آن بزودي در تهران آغاز شود. هديه تهراني که مدتهاست در فيلمي بازي نکرده نقش اصلي «دوئت» را بازي مي کند. علي مصفا نيز ديگر بازيگر قطعي اين فيلم است. هديه تهراني و علي مصفا پيش از اين در «پارتي» با يکديگر همبازي بودند و اين دومين همکاري مشترک شان به حساب مي آيد. تهراني البته حدود يک دهه قبل در فيلم کوتاه «همسايه» به کارگرداني علي مصفا بازي کرده بود. آخرين حضور تهراني در سينما ايفاي نقش کوتاهي در فيلم «روز مبادا» (فائزه عزيزخاني) بود.

به گزارش مووی مگ به نقل از بانی فیلم، « دوئت » اولين فيلم بلند سينمايي نويد دانش است که پيش از اين، فيلم کوتاه او با همين نام در بخش سينه فوندانسيون جشنواره کن 2013 حضور پيدا کرده بود. ظاهرا فيلم جديد او همان قصه فيلم کوتاهش است که به يک فيلم بلند سينمايي تبديل شده است. اين فيلم داستان مينوست که همسرش حامد را به ديدار سپيده ميبرد؛ زني که همسرش با او گذشته مشترکي داشته است. اين ملاقات يادآوري خاطرات گذشته آنهاست...

دست اندرکاران فيلم با نگار جواهريان نيز براي ايفاي يکي ديگر از نقش هاي فيلم مذاکره کرده اند که هنوز به مرحله عقد قرارداد نرسيده است. در پشت دوربين اين فيلم نيز عوامل حرفه اي سينما حضور دارند. تاکنون حضور حسين جعفريان (مدير فيلمبرداري)، مهرداد ميرکياني (طراح چهره پردازي) و کيوان مقدم (طراح صحنه و لباس) در اين فيلم قطعي شده است. تمام صحنه هاي «دوئت» در تهران فيلمبرداري مي شود. نويد دانش ظاهرا از شاگردان عباس کيارستمي بوده و ساخت فيلم کوتاهي با عنوان «باد ما را هر کجا ميخواهد ميبرد» نيز در کارنامه اش دارد. در فيلم کوتاه «دوئت» که تهيه کنندگي آن مستانه مهاجر بود پانتهآ پناهيها، آناهيتا افشار و پژمان بازغي بازي مي کردند.