14 9 13 15342

دومین روز از ویژه برنامه "یک فیلم، یک سلام" با حضور عوامل فیلم سینمایی فیساعت ۱۰:۳۰ صبح امروز در پردیس سینما ملت برگزار شد.

به گزارش مووی مگ به نقل از ارتباطات و اطلاع رسانی سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم فجر، هاتف علیمردانی کارگردان فیلم کوچه بی نام با بیان اینکه تمام وقایع این فیلم در یک محله رخ داده است گفت: در یکی از محله های جنوب تهران اتفاقاتی رخ می دهد که تمام این رخدادها در کنار همدیگر به یک فیلمنامه دوست داشتنی تبدیل شده است.

وی ادامه داد: در این فیلم افکار و عقیده های مختلف در یک خانه در کنار هم زندگی می کنند؛ آدم های قصه آدم های واقعی هستند.

در ادامه این برنامه محمود کلاری فیلمبردار کوچه بی نام با اشاره به اینکه مضمون فیلمنامه باعث شد تا فیلمبرداری این اثر را بپذیرم بیان کرد: شرایط کنونی جامعه ما این چنین فیلمنامه ها را می پذیرد چرا که بدون هیچگونه دروغگویی واقعیت ها را با زبان ساده بیان می کند.

کلاری ادامه داد: دوس دارم در کارم تنوع ایجاد کنم و این فیلم به دلیل داشتن فیلمنامه مناسب تنوع در کارم ایجاد کرد.

وی تصریح کرد: عوامل فیلم برایم بسیار مهم است و کار کردن با تیم کوچه بی نام علاوه بر بالا بردن اعتماد به نفس دلگرمی به همراه داشت.

محمود كلاري با اشاره به اینکه من از دوستانم مي‌خواهم اين فيلم‌ را ببينند عنوان كرد: مخاطبان فيلم‌هاي جوان‌ترها را ببينند و مثل زمان گذشته فقط به اسامي اكتفا نكنند.

وي افزود: الان موقعيتي است براي اينكه فيلم‌هاي جوان‌ترها را ببينيم. اين اتفاق دارد مي‌افتد و در چند سال اخير شاهد اين هستيم كه نسل جوان‌ مان جايش را در سينما پيدا كرده است.

پس از آن عليمرداني اذعان كرد: هميشه وقتي فيلمي را مي‌سازم در ابتدا به نظرم بسيار خوب ميآيد، اما بعد از چند ماه فكرمي‌كنم بسيارساده‌لوحانه است.

وي در ادامه گفت: يك فيلمساز وقتي كه يك فيلمي را مي‌سازد، تمام آن چيزي است كه بلد است بنابراين با او مهربان‌تر باشيم. متاسفانه من شاهد برخوردهايي از افراد صاحب‌نام و صاحب سبكي بودم درخواست دارم فيلم‌ها را با مداراي بيشتري ببينند و در مورد آنها هتك حرمت نكنند.

در این برنامه آنونس فیلم با صدای حیاتی گوینده اخبار به همراه بخش هایی از فیلم پخش شد.