2 1 2013823124125

هشتادوهفتمین مراسم جایزه اسکار بیش از همه دوره‌های سابقش حاشیه‌ساز بوده است. عطاء امیدوار و معمار و فیلمساز می‌گوید طراحی صحنه بخشی از مراسم این دوره جوایز اسکار از چیدمان «هفت چنار» اثر عباس کیارستمی برداشت شده است.

به گزارش مووی مگ به نقل از دنیای اقتصاد،مجری درحالی برای اجرای مراسم در شب اهدای جوایز اسکار روی صحنه رفت که در طراحی سن مراسم، درخت‌های چنار از زمین روییده و در سقف بلندی فرو رفته بودند.

امیدوار ادامه داد: در نمایشگاه سانتر پمپیدو پاریس درختان بیشتر و انبوه‌تر بودند و آینه‌هایی در اطراف آن گذاشته شده بود که درختان را بی‌نهایت نمایش می‌داد. این فیلمساز اظهار کرد: به محض اینکه برنامه را دیدم به کیارستمی زنگ زدم و ماجرا را تعریف کردم. ابتدا قبول نکرد، اما عکس و فیلم‌ها را که دید شوکه شد و مطمئن شد. او حالا در راه اسپانیا است و من هم اگر دادگاهی برای این موضوع تشکیل شود، با فیلمی که از اثر وی در پاریس گرفته‌ام می‌توانم ادعای ایشان اجرا شد پشتیبانی کنم. در مراسم اسکار آوازی اجرا شد که پیش از آن جولی اندروز در فیلم «آوای موسیقی» اجرا کرده بود و اندروز در آن فیلم در میان درختان به اجرای این ترانه پرداخت.

احتمالا گردانندگان مراسم هم ایده درختان را از فیلم «آوای موسیقی» برای صحنه اسکار وام گرفته بودند و همین ماجرا این سوءتفاهم را ایجاد کرده است.اما حاشیه‌ها به اینجا ختم نمی‌شود، گویا پخش تلویزیونی مراسم اسکار 2015 با تمام تلاش‌هایی که مجری کمدین‌اش به‌کار برد، خریدار چندانی نداشته است. پوشش تلویزیونی مراسم سه ساعت و نیمه معرفی برندگان و اعطای جوایز اسکار، به‌طور میانگین 36 میلیون و 600 هزار تماشاگر را پای تلویزیون نشاند که این به معنای کاهش 16 درصدی این رقم نسبت به سال گذشته است.