2 1 2015311171927

الهام حمیدی به عنوان سفیر مهربانی و پوریا پورسرخ به عنوان سفیر مبارزه با استعمال دخانیات، یک خیریه معرفی شدند.

به گزارش مووی مگ به نقل از ایسنا، خیریه‌ای به نام «روشنای امید» همزمان با فرا رسیدن سال نو شمسی و نوروز باستانی با حضور جمعی از اعضای هیات‌امناء و مدیران خود با برگزاری مراسم ویژه‌ای رسما، آغاز به کار کرد.

احکام دو هنرمندی که سفیر این خیریه شده‌اند توسط جهانگیری همسر معاون اول رئیس جمهور و فریدون همسر دستیار ویژه رئیس جمهور اهداء شد.

الهام حمیدی پس از دریافت عنوان سفیر مهربانی گفت:خیلی خوشحالم که این عنوان پر معنی از سوی مدیران این خیریه نصیب من شده و امیدوارم بتوانم نماینده شایسته‌ای برای این عنوان و خیریه باشم.

این بازیگر با تاکید بر اینکه مهربانی و محبت ارزان‌ترین هدیه انسانها به یکدیگر است، دین اسلام را دین مهربانی دانست و مردم ایران را مهربان‌ترین مردم دنیا خواند و آنها را شایسته و سزاوار مهربانی و محبت دانست.

حمیدی اظهار امیدواری کرد: به جای افزایش خیریه‌ها در کشور شاهد کاهش آنها باشیم تا بتوانیم با داشتن خیریه‌های خوب و کیفی و با کمک مسئولین و خیرین افتخار خدمت رسانی به همنوعان داشته باشیم. پوریا پورسرخ دیگر هنرمندی که به عنوان سفیر مبارزه با استعمال دخانیات این خیریه معرفی گردید، ضمن ابراز خرسندی از این عنوان گفت: خوشحالم که این عنوان سخت برایم در نظر گرفته شده است، چرا که طبق آماری که اعلام شده، تلفات و مرگ و میر در کشور ناشی از سکته قلبی است که آن هم به دلیل مصرف و استعمال بیش از حد دخانیات و سیگار اتفاق افتاده است. بنابراین امیدوارم بتوانیم با کمک همه نهادها و ارگانهای فرهنگی و نظارتی مربوطه، شاهد ریشه‌کنی و مبارزه با این پدیده شوم اجتماعی باشیم و برای این مقوله راهکار مدبرانه‌ای اتخاذ گردد.