2 1 2015319144850

شبکه 4 آثار فاخر طنز سینمای جهان را در نوروز 94 روی آنتن می برد و تحلیل می کند.

به گزارش مووی مگ به نقل از روابط عمومی شبکه چهار،«، خوشحال همچون اولیس، سلطان کمدی، عجیب تر از خیال، دو نخاله راننده، چاپلین، محافضان، بن استیلر، هربی دوباره می تازد، مشکل سازان و خانم داوت فایر» آثاری هستند که از این شبکه پخش می شوند. این آثار تا 12 فروردین هر روز ساعت 11 صبح به جز ایام سوگواری روی آنتن می روند. این فیلم ها ساعت 30 دقیقه بامداد نیز باز پخش می شود.

« خوشحال همچون اولیس» که محصول سال 1970 است، 29 اسفند روی آنتن می رود. فرناندل در آستانه بازنشستگی تلاش می کند اسب پیر خود را به زادگاهش در کنار اسب های آزاد و وحشی برساند و رها کند.

اما در روز نخست سال جدید فیلم«سلطان کمدی» با هنرنمایی رابرت دنیرو و جری لوئیس پخش می شود. این اثر امریکایی، داستان تلاش مردی ساده لوح (رابرت دنیرو) برای نزدیک شدن به کمدین محبوبش جری لوییس را روایت می کند. رابرت تصور می کند که در صورت یافتن یک فرصت کوچک می تواند به یک کمدین بزرگ تبدیل شود.

این شبکه از 2 فروردین تا 5 فروردین به دلیل فرارسیدن ایام سوگواری، بر نامه هایی برای این ایام تدارک دیده و پخش خواهد کرد.

اما 6 فروردین فیلم «عجیب تر از خیال» محصول سال 2006 امریکا روی آنتن می رود. این فیلم روایتگر شخصیت عجیب فردی به نام ویل فریل در یک رمان است که تلاش می کند در دنیایی عجیب تر از خیال با نویسنده خود ملاقات و صحبت کند.

« دو نخاله راننده» 7 فروردین دیدنی می شود. این اثر ایتالیایی در سال 1971 تولید شده است. چیچو و فرانکو یک تاسیسات سیار دائر نموده‌اند که همیشه در تعمیرات خرابکاری به بار می‌آوردند. آن‌ها که همیشه در حال سفر از شهری به شهر دیگر هستند، در مسیری به مردی به نام باریلا برخورد می‌کنند. باریلا که متوجه شباهت فرانکو به پیتو می‌شود، از او به جای پیتو در مسابقه استفاده می‌کند.

اما سینمایی«چاپلین» با هنرنمایی رابرت داونی جونیور محصول مشترک آمریکا، انگلستان، ژاپن و فرانسه در سال 1992است. این فیلم طنز زندگی نامه ای هنری از چارلی چاپلین است. چاپلین 8 فروردین روی آنتن برنامه طنزپیشگان می رود.

مخاطبان برنامه طنزپیشگان در نهمین روز از فروردین می توانند بیننده سینمایی«محافظان» باشند. این اثر برای سال 2012 سینمای هالیوود است. اون تراتویگ صاحب یک فروشگاه در شهری کوچک است و به نظر می رسد که فرد موفقی است. اما یک حادثه این زندگی بی دردسر و آرام را به چالش می کشد.

« هربی دوباره می تازد» روز دهم فروردین به مخاطبان عرضه می شود. سال 1970 سینمای امریکا هربی را تولید کرد. در خلاصه داستان آمده است: یک بساز و بفروش سان فرانسیسکوئی، قصد دارد بلندترین ساختمان اداری دنیا را بسازد. اما وقتی «مادربزرگ استاینمتس» حاضر نمی‌شود از خانه قدیمی خود دست بکشد، تمام نقشه‌هایش نقش بر آب می‌شود.

« مشکل سازان» عنوان فیلمی دیگر از برنامه طنزپیشگان است. ترنس هیل و باد اسپنسردو برادر که از همدیگر متنفرند، میخواهند سال نو را با مادرشان بگذرانند. او هم تلاش می کند تا دو پسرش را با هم آشتی دهد. مشکل سازان 11 فروردین تماشایی می شود.

در روز 12 فروردین سینمایی«خانم داوت فایر» داستان زندگی رابین ویلیامز و همسرش میراندا را به تصویر می کشد. این دو از یکدیگر جدا شده‌اند اما نمی‌تواند بدون فرزندانش زندگی کند.