15 6 29 131941photo 3

پروژه بین‌المللى اصغرفرهادى اکتبر سال ٢٠١٦ در کشور اسپانیا کلید خواهد خورد.

به گزارش مووی مگ به نقل از خبرآنلاین، پروژه جدید سینمایی فرهادی محصول مشترك کشورهای فرانسه و اسپانيا است. این نویسنده و کارگردان برنده اسکار، نگارش فيلمنامه جدید خود را سال گذشته به پايان رسانده بود و طبق برنامه‌ريزى‌هاى صورت گرفته قصد دارد مهرماه سال 1395 (ماه اكتبر سال 2016) این فیلم را در اسپانيا کلید بزند.

الكساندر ماله گى مدير كمپانى ممنتو از کشور فرانسه كه تهيه «گذشته» فرهادى را نيزبه عهده داشت و پدرو آلمادوار فيلمساز شهير اسپانيايى، به طور مشترك فيلم جدید این کارگردان را تهیه خواهند کرد.

بازیگران این فیلم از میان هنرپیشگان آمریکایی و اسپانیایی انتخاب شده‌اند. قصه فیلم نیز به زبان انگليسى و اسپانيولى روایت خواهد شد.

علاوه براین‌، اخبار حکایت از آن دارد كه اين روزها فرهادى قصد دارد پيش از سفر به اسپانيا و آغاز پيش توليد پروژه بين‌المللى‌اش، هفتمین فیلم سینمایی خود را در ایران کلید بزند. براساس خبرهای شنیده شده، او قرار است يكى از طرح‌هاى نوشته شده‌اش را به زودى در ايران جلوى دوربين ببرد.

«گذشته» نخستین فیلمی بود که فرهادی در خارج از مرزهای ایران و به تهیه‌کنندگی شرکتی فرانسوی ساخت. این فیلم در جشنواره‌های متعدد خارجی به نمایش درآمد و نامزد جوايز گلدن گلوب و سزار شد و جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره کن را از آن برنیس بژو کرد. «گذشته» در فرانسه نزديك به يك ميليون نفر تماشاگر داشت.

«جدایی نادر از سیمین» ساخته فرهادی برای نخستین بار جوایزی چون اسکار و گلدن گلوب را برای سینمای ایران به ارمغان آورد.