10 5 19 81454kia

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران و سرپرست تیم درمان عباس کیارستمی با بیان اینکه طبق آخرین پاتولوژی تاکنون بیماری سرطان برای وی گزارش نشده است، گفت: خوشبختانه حال عباس کیارستمی رو به بهبود بوده و در حال خروج از وضعیت بحرانی‌ است.

به گزارش مووی مگ به نقل از ایسنا، دکتر رضا پایدار، درباره آخرین وضعیت عباس کیارستمی، کارگردان، تهیه‌کننده و فیلمنامه‌نویس کشورمان که چندیست اخبار بیماری او در رسانه‌ها دست به دست می‌شود، گفت: امروز جلسه‌ای درباره روند درمان کیارستمی برگزار شد.

وی همچنین اظهار کرد: وزیر بهداشت در این زمینه دستور دادند که عده‌ای از اساتید مجرب، کار درمان این کارگردان ارزنده کشورمان را پیگیری کنند. بر این اساس امروز جلسه‌ای با حضور دکتر حریرچی، قائم مقام وزیر بهداشت، دکتر فاضل، جراح عروق و استاد دانشگاه شهید بهشتی، دکتر ظفرقندی، جراح دانشگاه تهران و... برگزار و مسائل درمان کیارستمی بررسی شد.

حریرچی یادآور شد: در این جلسه بنا شد؛ تیم درمانی کیارستمی هر دوروز یکبار تشکیل جلسه داده و روند درمانش را پیگیری کنند.

وی با بیان اینکه خوشبختانه آقای کیارستمی در حال خروج از وضعیت بحرانی و رو به بهبود است، افزود: شرایط کیارستمی نسبت به چند روز گذشته بسیار بهتر شده است و وضعیتش در حال خروج از بحران است.

پایدار خبر ابتلای این کارگردان کشورمان به سرطان دستگاه گوارش بدخیم را تکذیب کرد و گفت: چنین چیزی برای وی مطرح نیست و اصلا بیماری سرطان برای کیارستمی مطرح نشده است. طبق آخرین پاتولوژی نیز سرطان گزارش نشده است بلکه بیماری او پلیپ روده است و بر این اساس قسمتی از روده که دارای یک زایده بوده، برداشته شده است. بنابراین بدخیمی در کار نبوده است.

وی در عین حال برخی شایعات مبنی بر رخ دادن قصور پزشکی در عمل جراحی اول کیارستمی را نیز تکذیب کرد.

گفتنی است که در سیزدهم نوروز 95 دکتر سید حسن هاشمی وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی بازدید سرزده ای از کیارستمی به همراه دکتر حاجی میر اسماعیل، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران و دکتر پایدار معاون درمان دانشگاه ایران از بیمارستان جم داشتند.

همچنین تیم نظارتی از سوی دانشگاه علوم پزشکی ایران برای بررسی روند درمان عباس کیارستمی، کارگردان و فیلمنامه‌نویس کشورمان فعال هستند.