2016 4 22 19 56 27

فیلم «فروشنده» به کارگردانی اصغر فرهادی در بخش مسابقه‌ی شصت و نهمین جشنواره‌ی فیلم کن پذیرفته شد.

به گزارش مووی مگ به نقل از خبرآنلاین، این فیلم دیرتر از زمان مقرر به جشنواره‌ی فیلم کن رسیده بود و حالا پس از اعلام فیلم‌های بخش مسابقه‌ی جشنواره‌ی کن به ترکیب فیلم‌های این بخش اضافه شده است.

فرهادی پیش از این هم با فیلم «گذشته» در بخش مسابقه‌ی این جشنواره حضور داشت. این فیلم موفق به دریافت جایزه‌ی بهترین بازیگر زن از جشنواره‌ی کن شد.

فروشنده آخرین فیلم اصغر فرهادی است که سال ۱۳۹۴در تهران فیلمبرداری شده و بازیگران اصلی آن شهاب حسینی و ترانه علیدوستی هستند.

فیلم‌های حاضر در بخش رقابتی جشنواره کن که با نمایش فیلم «کافه سوسایتی» به کارگردانی وودی آلن آغاز به کار خواهد کرد، عبارتند از :«تونی اردمان» به کارگردانی مارن اده، «جولیتا» به کارگردانی پدرو آلمودوار، «عسل آمریکایی» به کارگردانی آندره آرنولد، «خریدار شخصی» به کارگردانی اولیور آسایاس، «دختر ناشناس» به کارگردانی ژان پیر داردن و لوک داردن، «اینجا ته دنیاست» به کارگردانی ژاویه دولان، «Ma Loute» به کارگردانی برونو دومون، «پترسون» به کارگردانی جیم جارموش، «ایستاده ماندن» به کارگردانی آلن گیرادی، «برج دلو» به کارگردانی کلبر مندوسا فیلو، «از زمین ماه» به کارگردانی نیکل گارسیا، «من، دنیل بلیک» به کارگردانی کن لوچ، «Ma' Rosa» به کارگردانی بریلانته مندوزا، «Bacalaureat» به کارگردانی کریستین مونجیو، «بامحبت» به کارگردانی جف نیکلز، «آغاسی» به کارگردانی پارک چان‌ووک، «آخرین چهره» به کارگردانی شان پن، «سیرا نوادا» به کارگردانی کریستی پویو، «ال» به کارگردانی پل ورهوفن، «شیطان نئون» به کارگردانی نیکلاس ویندینگ رفن و «فروشنده» به کارگردانی اصغر فرهادی.

جرج میلر کارگردان «مد مکس، جاده خشم» رئیس هیات داوران شصت و نهمین دوره جشنواره فیلم کن است که از از 11 می (22 اردبیهشت) تا 22 می (2 خرداد) در شهر ساحلی کن در جنوب فرانسه برگزار می‌شود.

فیلم «طعم گیلاس» به کارگردانی عباس کیارستمی سال 1997 برنده‌ی نخل طلای کن شد.

امسال و در شصت و نهمین دوره‌ی جشنواره‌ی فیلم کن «وارونگی» به کارگردانی بهنام بهزادی در بخش نوعی نگاه این جشنواره حضور دارد.