20160514090115 8

دنیای بازیگری و فروش فیلم‌ها بستگی به مقدار طرفداران آن بازیگر دارد که به همان اندازه صفرهای دستمزد تعیین می‌شود.

به گزارش مووی مگ به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، پیمان قاسم‌خانی فیلمنامه‌نویس سینما،درباره دلایل درخواست دستمزدهای بالا از سوی بازیگران و نقش آن در تثبیت جایگاه آ‌ن‌ها گفت: بازیگران قیمت‌های مختلفی را برای حضور در آثار پیشنهاد شده تعیین می‌کنند که آن هم بستگی به کارگردان و فیلمنامه و نقش خوب دارد. بازیگر برای حضور در آن پروژه قید دستمزد را می‌زند تا در آن حضور داشته باشد. به نظر من افرادی که دستمزدهای بالایی را پیشنهاد می‌دهند، دو علت دارد؛ یا آن فیلم یک فیلم تجاری است و به خاطر فروش بالای آن بازیگران دستمزد بالایی می‌گیرند و یا آن فیلم از قدرت پایینی برخوردار است و بازیگر پول ضایع شدن خودش را طلب می‌کند.

وی درباره تفاوت دنیای بازیگری و نویسندگی اظهار داشت: سال‌ها برای این که بتوانم یک پروژه سینمایی را کارگردانی کنم، فکر کرده بودم و دوست داشتم دنیای کارگردانی را تجربه کنم اما هرگز فکر نمی کردم، این حرفه آنقدر دشوار و سخت باشد. بخصوص فیلمنامه‌ای که قصد ساخت آن را داشتم، به قدری سنگین بود که کار را برای من سخت تر کرده بود؛ اما بالاخره با هر سختی بود آن را به پایان رساندم و فکر می کنم که کار خوبی از آب در آمده باشد.

بازیگر فیلم سینمایی «سن‌پطرزبورگ» با اشاره به تجربه خود در عرصه نویسندگی، درباره تاثیر این تجربه بر ساخت و کارگردانی فیلم‌ سینمایی «خوب، بد، جلف» بیان کرد: دنیای کارگردانی به شدت با دنیای نویسندگی تفاوت و البته دشواری های خاص خودش را دارد و با آن تصوراتی که من در حین نویسندگی داشتم، فاصله داشت. اما الان به تجربیات خوبی رسیدم و دایره ذهنی‌ام گسترش یافته و بهتر می‌توانم این دو را از هم تفکیک کنم. «خوب، بد، جلف» سنگ بزرگی بود که بالاخره توانستم بلندش کنم. فیلم سینمایی «خوب، بد، جلف» تجربه بسیار خوبی برایم بود که امیدوارم مردم هم از دیدن این فیلم لذت ببرند؛ چون کار یک کار خوبی شده با وجود سختی هایی که داشت و در حال حاضر در مرحله ساخت موسیقی است و عید فطر هم اکران خواهد شد.

وی در رابطه با محتوای این فیلم گفت: این فیلم در مورد یک کارگردان هنری سینماست که از طرف تهیه کننده‌اش تحت فشار است تا از دو بازیگر تجاری برای بازی در نقش های اصلی فیلمش استفاده کند که از نظر کارگردان آن‌ها بدترین انتخاب های ممکن هستند اما اگر می خواهد که فیلم را بسازد، مجبور است در مدت کوتاهی آن ها را به نقش هایشان نزدیک کند و این کار آسانی نیست. بازیگران این فیلم حمید فرخ نژاد، پژمان جمشیدی، سام درخشانی، ویشکا آسایش، بیژن امکانیان، نیوشا ضیغمی، رضا رویگری، آزاده صمدی، نسیم ادبی، علی اوجی، امیر مهدی ژوله و بهاره رهنما هستند که به خوبی من را در این مسیر یاری کردند و با وجود اینکه این اثر یک کار تجاری بود اما بازیگران کار با من راه آمدند و با هم به توافق های کاری رسیدیم.

قاسم‌خانی همچنین در پایان صحبت‌های خود درباره سینمای هنر و تجربه و جایگاه آن در کشورمان گفت: سینمای هنر و تجربه یکی از بخش های خوب سینمای کشورمان است که تا به امروز توانسته استعدادهای بسیاری را کشف کند و در جایگاه خودش موفق باشد و هنرمندان بسیاری را به خودش جذب کند. امیدوارم این بخش هم بتواند بیش از گذشته جایگاه خودش را پیدا کند و از حالت اجاره نشینی بیرون بیاید.