image 13950402633 kargare sade2

«کارگر ساده نیازمندیم» آخرین ساخته منوچهر هادی از اردیبهشت‌ماه امسال در وزارت ارشاد درگیر گرفتن پروانه نمایش است اما تاکنون مجوز اکران آن صادر نشده است. هادی با اعلام این خبر که 8 اصلاحیه به فیلم تازه او وارد شده، در این‌باره به آی‌سینما می‌گوید: «امیدواریم با اعمال برخی از این اصلاحات، در مورد برخی دیگر از آن‌ها به تعامل برسیم

به گزارش مووی مگ به نقل از آی‌سینما، فیلم «کارگر ساده نیازمندیم» از دی‌ماه سال گذشته کلید خورد و اوایل اسفند پس از 38 جلسه فیلم‌برداری به پایان رسید. همزمان با انجام مراحل تدوین و صداگذاری همین فیلم بود که «من سالوادور نیستم» ساخته هادی در سینماها فروش قابل توجهی داشت.

پس از پایان یافتن مراحل فنی، «کارگر ساده نیازمندیم» اردیبهشت‌ماه برای دریافت پروانه نمایش راهی ارشاد شد، اما در این مدت خبری درباره آن منتشر نشده بود. هادی در گفت‌وگو با آی‌سینما در این‌باره توضیح می‌دهد: «هشت مورد اصلاحی به فیلم وارد شده که امیدواریم درباره برخی از این اصلاحیات با شورای پروانه نمایش به تعامل برسیم. امروز من جلسه‌ای در ارشاد درخصوص همین موضوع داشتم و درباره اصلاحیات فیلم بحث شد، امیدواریم با اعمال برخی از این اصلاحات، در مورد برخی دیگر از آن‌ها به تعامل برسیم

هادی همچنین از اولین اکران این فیلم 97 دقیقه‌ای در جشنواره فیلم فجر خبر داد. البته فیلم تازه او بر خلاف «من سالوادور نیستم» که همچنان در برخی سینماهای کشور نمایش داده می‌شود، یک فیلم جدی در ژانر اجتماعی است. فیلمنامه «کارگر ساده نیازمندیم» را پدرام کریمی نوشته که داستان سه کارگر شهرستانی است که برای پیدا کار به تهران می‌آیند.

آتیلا پسیانی، یکتا ناصر، سیامک صفری، سحر قریشی، فاطمه رستمی و مهران احمدی، بهرام افشاری، سیروس همتی بازیگران این فیلم هستند.

هادی پیش از این، این فیلم را در حال و هوای فیلم‌های قبلی‌اش «زندگی جای دیگریست» و «یکی میخواد باهات حرف بزنه» دانسته بود. به گفته او، «کارگر ساده نیازمندیم» تقابل قشر مرفه و نظام سرمایه‌دای جامعه با طبقه فرودست را به تصویر می‌کشد. این کارگردان تا کنون اقبال چندانی در جشنواره فیلم فجر نداشته است و باید دید پنجمین تجربه کارگردانی او، چه سرنوشتی در سی‌وپنجمین جشنواره فیلم فجر خواهد داشت.