e901e732248a19c82d8573443d6431dc9e M34

آمدن یا نیامدن «قاتل اهلی» به جشنواره فیلم فجر، بحث امروز نیست. سازندگان فیلم از نیمه دوم سال گذشته، حتی پیش از آنکه فیلم را کلید بزنند، با طرح موضوع احتمال شرکت آخرین فیلم مسعود کیمیایی در جشنواره سی و چهارم فجر، قصد گرم نگاه داشتن تنور اخبار پروژه را داشتند!! آغاز فیلمبرداری ساخته به گزارش مووی مگ به نقل از بانی فیلم، جدید مسعود کیمیایی که به سال جاری موکول شد نه تنها به جشنواره سال گذشته فجر نرسید بلکه همچنان نیز جریان دارد. حالا این بازی رسیدن یا نرسیدن دوباره با فاصله چند ماه مانده به برگزاری دوره ۳۵ جشنواره فیلم فجر در حال تکرار است! فردی که مسوولیت تهیه کنندگی فیلم بر عهده اش گذاشته شده، با این تاکتیک نخ نما شده و کلیشه ای تلاش دارد تا «قاتل اهلی» را به صدر اخبار سینمایی بیاورد و با این کار درگیر حاشیه های زودگذر کند. این در حالی است که نفس حضور مسعود کیمیایی در مقام کارگردان فیلم و نیز بازی بازیگری در سطح پرویز پرستویی خود بر اهمیت آن و طبعاً اخبارش می افزاید و نیاز چندانی به این بازار گرمی ها از سوی تیم خبری پروژه نیست!! پروپاگاندا کردن اینکه فیلم قاتل اهلی به جشنواره فجر می رسد یا خیر، به نظر می رسد کم لطفی به ارزش های فیلمسازی مسعود کیمیایی و دنیای آثار اوست به آثاری که بیشترشان همیشه در سینمای ایران درخشیده اند.

بی تردید، برخی ایده ها از این دست که احتمالاً ناشیانه قصد دارند فیلم جدید خالق «قیصر» را از طریق حاشیه سازی، در صدر اخبار قرار دهند، در نهایت تنها به ضرر فیلم تمام خواهد شد. همانطور که پارسال نیز همین دیدگاه تبلیغاتی و بازاری، آن قدر نادرست و غیر واقعی بود که شکل بلوف گونه اش را همه علاقمندان سینما فهمیدند. همین روند باعث شد کلید خوردن فیلم چند ماه به تعویق بیفتد.

در هر حال اگر «قاتل اهلی» به هر دلیلی از خیر جشنواره فجر بگذرد یا نه، باید چشم به اکران پاییز یا در نهایت زمستان داشته باشد.