a67ef7f24f8a97b76c26616f0 M

وزیر ارشاد درباره نماینده ایران در اسکار گفت: وزارت ارشاد در این باره دخالت مستقیم ندارد، با این حال اگر فیلم هایی مانند «ایستاده در غبار» به اسکار برود، هم از نظر فنی و هم از نظر محتوایی اتفاق باارزشی است.

به گزارش مووی مگ به نقل از فارس، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه مراسم اختتامیه نخستین جشنواره تولید محتوای مجازی در جمع خبرنگاران پیرامون نماینده ایران در جشنواره فیلم اسکار اظهار داشت: نگاه ما این است که آثار ارزشی‌تر در این جشنواره و سایر جوایز بین المللی حضور پیدا کند.

وی در ادامه در این راستا با تاکید بر اینکه انتخاب نماینده برای حضور در اسکار ساز و کاری دارد و داوران هستند که باید بررسی کنند و از نظر فنی و محتوایی این مسئله را تایید کنند، تصریح کرد: وزارت ارشاد در این مورد دخالت مستقیمی ندارد، با این حال اگر فیلم هایی مانند «ایستاده در غبار» به اسکار بروند، هم از نظر فنی و هم از نظر محتوایی اتفاق با ارزشی است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین در مورد ماجرای پخش تیزر تبلیغاتی آثار سینمایی در شبکه های ماهواره ای با این بیان که ما با مقامات قضایی در همه سطوح از رئیس تا سایر مقامات این قوه صحبت کرده ایم عنوان داشت: به‌طور مشخص معلوم است که برخی تیزر فیلم خود را برای پخش در شبکه های ماهواره ای ارائه نکرده اند، اما موارد متعددی هم هست که مشخص شده سازندگان اثر از پخش تیزر اطلاع داشته اند که البته برخی از آنها به صورت رایگان و برخی با صرف هزینه بوده است که هر دو خلاف قانون است. افرادی که در این زمینه ذی‌نفع هستند، اگر مدعی هستند که اثر خود را برای تبلیغ به شبکه های ماهواره ای نداده‌اند، در دستگاه قضایی نسبت به این مسئله شکایتی ثبت کنند.

وزیر ارشاد پیرامون اینکه مجرم در خارج از ایران است، اما شکایت ها در سطح جهانی قابل بررسی است. اگر افراد مدعی هستند که خلافی صورت گرفته و ضرری کرده اند، شکایت کنند، ادامه داد: ما با صدا و سیما مذاکره کرده‌ایم و به آنها اعلام کرده‌ایم تمام آثاری که مجوز پخش از وزارت ارشاد می‌گیرند، به معنای آن است که اجازه پخش عمومی دارند و لازم است حداقل زمان کف 20 تا 30 ثانیه ای برای پخش تیزر آنها در صدا و سیما اختصاص داده شود تا دیگر بهانه ای برای نبودن امکان تبلیغ باقی نماند.

جنتی در پایان از عملیاتی شدن این طرح خبرداد و گفت: این مسئله تا حدی عملیاتی شده که اگر به‌صورت کامل اجرایی شود، دیگر بهانه ای باقی نخواهد ماند