20160925131847 1

سیماتیرانداز در کنار بازیگری به امر پرورش هنرجو نیز می‌پردازد اما این روزها به علت کم و گاهی نامناسب بودن پیشنهادات سینمایی و تلویزیون؛ خود را بیشتر سرگرم برگزاری کلاس‌های آموزشی بازیگری کرده است.

به گزارش مووی مگ به نقل از ایلنا، سیما تیرانداز درباره کم‌کاری این روزهایش گفت: پیشنهادات خیلی کم شده است. بعضی هم آنقدر پرت و پلاست که اصلا پیشنهاد قلمداد نمی‌شود.

وی افزود: یک عده در دامنه‌ی ارتباطات قرار دارند و گوشی‌هایشان مدام زنگ می‌خورد و یک عده که کمتر در این مناسبات هستند و کمتر در پروژه‌ها دیده می‌شوند.

بازیگر فیلم هامون ادامه داد: تولید به شدت کاهش یافته درنتیجه پیشنهاد کار هم بسیار کم شده است. در بیشتر موارد فیلم‌نامه‌های بسیار ضعیفی به دست ما می‌رسد که البته آدم برای ادامه زندگی مجبور است یکی از آنها را قبول کند!

تیرانداز چنین ادامه می‌دهد: هر وقت درگیر کار تئاتر یا سریال تلویزیونی بودم؛ پیشنهاد سینمایی به من داده می‌شد. همین سال گذشته درگیر و دار یک کار تلویزیونی؛ سه فیلم سینمایی به من پیشنهاد داده شد که اجبارا فقط یکی را پذیرفتم چون هم سر فیلم نفس گرم بودم و هم سریال پادری. البته خیلی‌ها هم توقع کار مجانی دارند. این قضیه البته بیشتر در سینما اتفاق می‌افتد. حتی برای یک نقش تمام عیار و جذاب هم نمی‌شود رایگان کار کرد؛ فقط می‌شود با تخفیف کار کرد چون بازیگر هم زندگی خودش را دارد.

بازیگر حلقه سبز درباره ورود بازیگران جدید به عرصه سینما و تلویزیون گفت: مخالف ورود بازیگر به سینما نیستم و اشکالی در این کار نمی‌بینم. این نوع رفت و آمدها در سینما طبیعی است که در سراسر دنیا اتفاق می‌افتد.

وی ادامه داد: اشکال آنجاست که یک تهیه‌کننده به خاطر یک چهره جدید؛ بازیگران اصلی را به سینما نمی‌آورد که البته دلیل عمده آن مسایل مالی است. این رویداد این روزها کاملا مد شده و لطمه‌های زیادی هم به سینما و تلویزیون زده چون در بسیاری از این موارد بازیگرها تنها چهره خوب دارند و در برخی موارد نه چهره خوبی دارند و نه استعدادی.

بازیگر فیلم نفس گرم افزود: سینما استعداد ویژه و چهره ویژه می‌خواهد که بیشتر این تازه‌واردها هیچکدام از این دو فاکتور را ندارند. از شاگردهای خودم آن شخصی که منبع مالی دارد؛ وارد عرصه کار می‌شود اما آن که سرشار از استعداد است؛ بدون هیچ پیشنهادی تنها آموزش را ادامه می‌دهند.

سیما تیرانداز در پایان گفت: غیر از تئاتر؛ فقط در چند کارگاه متفاوت تدریس می‌کنم. بچه‌های یکی از این کارگاه‌ها 14 آبان اجرا می‌روند. فیلم فراری آقای داودنژاد را هم آماده اکران دارم.