20161019103220 download

عطشانی به‌دنبال ایجاد شوآف و دیده‌شدن است.نمونه مشابه این اتفاق‌ها را در دعوت از سوسانو، همکاری با جورج کلونی، ناتالی پورتمن و... مشاهده کرده‌ایم.

به گزارش مووی مگ به نقل از صبا، شاهین یارمحمدی تدوینگر فیلم سینمایی «پارادایس» از نحوه ساخت و عدم صدور پروانه نمایش و همچنین علت موفقیت «پارادایس» و همکاری با علی عطشانی گفت.

شاهین یارمحمدی تدوینگر فیلم سینمایی «پارادایس» با اعلام این‌که هنوز دستمزد خود را با تهیه‌کننده این اثر نمایشی تسویه نکرده، اظهار داشت: هیچ‌کس بهتر از من عطشانی را نمی‌شناسد، پیش از 10سال از آشنایی من با وی می‌گذرد، به سبب همین آشنایی در تمام آثار وی تا «پارادایس» همراه او بودم و به شناخت خوبی از وی رسیده‌ام.

وی در ارتباط با حضور خود در«پارادایس»، خاطرنشان ساخت: حدود دو سال پیش از طرف علی عطشانی از مرتضی غفوری و من برای همکاری در«پارادایس» دعوت به‌عمل آمد تا درخصوص شرایط ساخت و همکاری با وی در این اثر سینمایی صحبت کنیم.

یارمحمدی با اشاره به میزان درآمد معمول تدوینگران سینما، گفت: با حضور در دفتر عطشانی، مبلغی که به وی برای حضورم در «پارادایس» اعلام کردم، نزدیک به 45میلیون تومان بود، البته قرار بود زمان فیلمبرداری در آلمان همراه گروه باشم، پس از آن در استودیوی خودم صداگذاری و اتالوناژ فیلم را هم انجام دهم، اما عطشانی با پیشنهادی ساخت سریال فرضی 10میلیون تومان ازمن تخفیف گرفت و زمان انعقاد قرارداد به علت حضورم دراین سریال 15میلیون تومان با من قرارداد منعقد کرد و اعلام کرد و مابقی آن را با دستمزد آن سریال فرضی با من تسویه خواهد کرد.

این تدوینگر با اشاره به این‌که هزینه رفت‌وبرگشتمان به آلمان 15میلیون تومان برای عطشانی آب خورد، تصریح کرد: با بازگشت از آلمان، خبری از سریالی که عطشانی قول داده بود، نشد و «پارادایس» هم بنا بر پیش‌بینی که کرده بودیم رنگ پرده سینما را ندید و سر تک‌تک عوامل براساس یک سریال فرضی در انعقاد قرارداد کلاه گذاشته شد، حالا شاید این سریال در مرحله دریافت پروانه ساخت باشد ولی براساس این سریال فرضی، قرارداد تمام آدم‌ها را عطشانی یک‌سوم و یک‌پنجم نرخ حقیقی بست.

یارمحمدی با اعلام این‌که زمانی‌که با این پروژه قرارداد داشتیم من و مرتضی غفوری مصرانه از توقیف این اثر به‌علت مضمون و داستان آن باهم صحبت می‌کردیم، بیان کرد: این مسئله را با عطشانی در میان گذاشتم که او اعلام کرد سرمایه‌گذار خارجی دارم و به‌دنبال اکران این فیلم در ایران نیستم، پس از بازگشت از آلمان یک‌سال‌واندی ما را رها کرد و با راش‌هایی که از آلمان در اختیار داشت، تدوین و صداگذاری را مطمئنا با هزینه‌های بیشتر از ایران در همان آلمان به سرانجام رساند.

وی افزود: حالا با تمام این اتفاق‌ها به‌طوری کنار آمدم ولی روزی که پوستر فیلم را دیدم که ازقضا اسم ما هم درآن قید نشده بود، کاملا مشخص شد که خودش این پوستر را بیرون داده است، لذا اگر قرار بود این پوستر به‌شکل غیررسمی رونمایی و توزیع شود کسانی که مسبب این اتفاق بودند در جریان مشکل من با عطشانی قرار نداشتند و حتما اسم مرا در پوستر قید می‌کردند که با رد این فرضیه ارایه پوستر در فضای مجازی و رسانه‌ها بدون‌شک کار خود عطشانی بوده است.

این تدوینگر در ارتباط با اکران «پارادایس»، بیان داشت: داستان این فیلم به سه روحانی مربوط می‌شود که طی سفری به آلمان دچار دگرگونی شخصیت می‌شوند و... که عطشانی در یک مقطع خبر از توقیف اکران این اثر و دریافت غرامت از حجت‌اله ایوبی داد و در مقطع دیگر خبر از اکران فیلم سینمایی پس از پایان ماه محرم و صفر داد که درمجموع من شخصا معتقد هستم این فیلم بنا به مضمونی که دارد هیچ‌وقت در ایران اکران نخواهد شد.

یارمحمدی با اشاره به این‌که پس از عدم درج نام وی در پوستر، یاد خاطره‌ای در آلمان با مرتضی غفوری افتادم، بیان کرد: پس از پایان یکی از پلان‌ها مشغول صحبت با بچه‌های پشت دوربین بودیم که ناگهان همگی دیدیم علی عطشانی دختر خودش را در لابی هتل روبه‌روی خودش قرار داد و از عکاس پروژه که پسرعموی خود بود، درخواست کرد تا از آن‌ها عکس بگیرد و وی هم از آن‌ها عکس گرفت و صورت گلشیفته فراهانی را با فتوشاپ جایگزین صورت دخترش کرد، سپس با ارتباط‌گیری با خبرنگاران داخل ایران خبر حضور گلشیفته فراهانی در فیلم خودش را بر زبان سینماگران جاری کرد و سپس خودش آن را تکذیب کرد،

وی تصریح کرد: این تدوینگر با اشاره به این‌که در حال حاضر از پول و دستمزد خودم شاید بگذرم اما می‌خواهم کل مجموعه سینمای ایران به شناخت خوبی از این فرد برسند، چرا که وی شارلاتان و کلاهبردار است.

این تدوینگر با اشاره به این‌که عطشانی همواره پشت تهیه‌کننده‌ها مخفی می‌شود، گفت: اتفاقی که در «پارادایس» برای من رخ داد، در فیلم سینمایی«شش‌نفر زیر باران» هم دامنگیرم شد، در حال حاضر چک 12میلیون‌تومانی مجید کریمی؛ تهیه‌کننده آن پروژه دست من است که براساس شکایت محمدرضا گلزار، رضا رشیدپور و من از مجید کریمی و بنا به حکم خانه سینما تا زمانی که کریمی با ما تسویه‌حساب نکند دیگر به‌عنوان تهیه‌کننده نمی‌تواند ظاهر شود، هرچند که در دیگر حیطه‌های سینمایی هیچ مشکلی برای فعالیت وی وجود ندارد.

وی در ارتباط با فیلم سینمایی «نقش و نگار» گفت: در این اثر من قراردادی را به امضا رساندم که بعد از آن متوجه شدم سه‌برابر این رقم به‌عنوان دستمزد من در قرارداد قید شده است، بعد از اطلاع از این موضوع به علی عطشانی اعتراض کردم که وی گفت بابک زنجانی را گرفتند و فعلا شرایط برای این مطالبه‌گری‌ها مهیا نیست و اکران فیلم هم با مشکلاتی مواجه شده است، پس از رفع مشکلات حتما در این زمینه ورود خواهد کرد و پیگیر حق و حقوقمان خواهد بود ولی این مسئله ادعایی بیش نبود.

این تدوینگر در بخش دیگری از صحبت‌های خود اعلام کرد: متاسفانه تمام این صحبت‌ها و اتفاقاتی که درخصوص علی عطشانی گفتم در فیلم سینمایی «دموکراسی تو روز روشن» و چند اثر دیگر با وی رخ داد که شاید مهم‌ترین آن ورشکسته‌کردن محمد علی زم توسط عطشانی بود.

یارمحمدی درخصوص جوایز «پارادایس» در فستیوال چلسی نیویورک، خاطرنشان ساخت: زمانی که درآلمان مشغول فیلمبرداری «پارادایس» بودیم، عطشانی از من درخواست کرد از پوریا و نگارآذربایجانی که یک شرکت فیلمسازی در نیویورک دارند، بخواهم برای وی از طرف این شرکت دعوتنامه ارسال شود و بتواند گرین‌کارت آمریکا را بگیرد و این نکته را به‌ضرس‌قاطع خدمتتان اعلام می‌کنم که تلاش‌های وی برای پایان مراحل فنی تنها به این دلیل بود که فیلم را در این جشنواره شرکت بدهد و موفق به دریافت گرین‌کارت شود که واقعا برای او متاسفم.

یارمحمدی درادامه تصریح کرد: تهیه‌کنندگان و سرمایه‌گذارانی که با عطشانی همکاری کردند، اکنون تمام آن‌ها یا آسیب‌دیده هستند یا ورشکسته هستند.

وی در پایان با اعلام این‌که علی عطشانی به‌جای سینما باید در سیرک کار کند، خاطرنشان ساخت: متاسفانه نمی‌دانم چرا هیچ‌کدام از مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و خود حراست وزارتخانه ارشاد به این قضیه ورود پیدا نمی‌کند، چنین آدم‌هایی کل سیستم را کثیف می‌کنند و سرمایه‌گذاران را از حضور در سینما فراری می‌دهند و آن‌ها را نگون‌بخت می‌کنند، امیدوارم که مسئولان نسبت به فعالیت این دست از افراد توجه بیشتری کنند.