20170130114451 314152224

در نخستین روز از سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر فیلم های خانه دیگری، ایتالیا ایتالیا، اِو (خانه) و آزاد به قید شرط در بخش های مختلف اکران شد.

»گوهر خیراندیش» غایب بزرگ اولین روز جشنواره فجر

در نشست خبری فیلم خانه دیگری که محمود گبرلو اجرای آن را بر عهده داشت، پژمان بازغی، ناصر هاشمی و لیلا زارع بازیگران اثر و مهنوش صادقی فیلمنامه نویس و بهنوش صادقی کارگردان حضور داشتند.

از نکات بارز این نشست غیبت "گوهر خیراندیش" بازیگر این اثر بود که نامش در میان اسامی چاپ شده قرار داشت.

پژمان بازغی بازیگر فیلم "خانه دیگری" در ابندای این نشست گفت: متاسفم که چنین استقبالی از این فیلم شده است. دوران بی اعتنایی به فیلم اولی ها پایان یافته است. نمی دانم دلیل این بی اعتنایی ها چیست. مهنوش صادقی فیلمنامه نویس اثر در پاسخ به مشکل زبان فیلمنامه گفت: من نخواستم زبان خاصی با نوجه به آن محل به وجود بیاورم. شاید اصالتاً از آن محله پایین شهر بودند اما به شدت با یکدیگر احساس صمیمیت می کردند.

مشاجره در نشست فیلم «ایتالیا ایتالیا»

جلسه نقد و بررسی فیلم سینمایی "ایتالیا ایتالیا" با حضور مهدی صباغ زاده تهیه کننده، کاوه صباغ زاده کارگردان اثر، حامد کمیلی، سارا بهرامی و فرید سجادی حسینی بازیگران این فیلم برگزار شد. سارا بهرامی بازیگر این فیلم گفت: در ابتدا اینکه اولین بار در برخورد با فیلمنامه بسیار از اثر بدم آمد. بعد از آن با صحبت هایی که با کاوه صباغ زاده داشتم متقاعد شدم و الان خوشحالم که در این فیلم بازی کردم.

مهدی صباغ زاده پس از اینکه کاوه صباغ زاده جواب یکی از منتقدان را نداد گفت: فیلم کاوه فیلمی بسیار جدی است.

عدم پاسخ گویی کاوه صباغ زاده باعث شد تا در این بخش از نشست منتقد میهمان با مهدی صباغ زاده مشاجره کند و فیلم را بی معنا بخواند.

پس از آرام شدن سالن مهدی صباغ زاده ادامه داد: این فیلم شادابی و لذتی را به همراه داشت که به وضوح قابل روئت بود. قطعاً ضعف هایی هست اما در آثار بعدی برطرف می شود.

فیلمی که سعید راد تحسینش کرد

سعید راد با حضور در نشست رسانه‌ای فیلم آذری زبان "خانه" آن را تحسین کرد و گفت: خوشحالم که خانه اولین فیلم جشنواره امسال بود که آن را دیدم در حالی که یک کلمه از زبان ترکی نمی‌دانم.

این بازیگر بیان کرد: این فیلم برایم حیرت‌انگیز بود و من را به سینمای ایتالیا برد که دنیا از آن تغذیه می‌کند.

او افزود: به عقیده من بازی تک تک بازیگران در این فیلم با شکوه بود. داشتم به یکی از دوستانم می‌گفتم شاید اگر با سازنده این فیلم آشنا بودم به او می‌گفتم که آن را به صورت طنز بسازد چون فکر می‌کنم اگر طنز بود فروش آن نجومی می‌شد.

از همراهی شما بی نهایت سپاسگزاریم.