5779768 7292323

حسام نواب‌ صفوی در اینستاگرام خود به اقدامات اخیر دولت ترامپ و تروریست خواندن ایرانیان واکنش نشان داد.

بازیگر «معمای شاه» در این‌باره در اینستاگرام نوشت: «هوالعزیز: ایرانیان در کل تاریخ نشان داده‌اند برای اثبات هویت خود، هیچ گونه حرکت تروریستی با مردم بیگناه سایر کشورها انجام نداده‌اند و همیشه مانند شیر جنگیده‌اند. این را می‌توانید در عملکرد نیاکان ما جستجو کنید مثل تسخیر مصر و کل خاورمیانه، حمله نادر شاه افشار تا فتح سرزمین هند، یا دفاع شاه عباس صفوی براى حفظ تمامیت ارضی خاک ایران. ایران امروز به هیچ کشوری حمله نکرده، هیچ حرکت تروریستی انجام نداده و قصد کشورگشایی ندارد. ایرانی را تروریست خطاب نکنید و در خلیج فارس به اعمال تحریک آمیز دست نزنید. امیدوارم در آتشی که خود روشن کرده‌اید سوزانده نشوید.

هموطنان من:

شما رو دعوت می‌کنم که در فضاى مجازى با گذاشتن پست و هشتگ

#Iranians_are_not_terrorist

به عنوان یک ایرانى از هویت ملى خود دفاع کنید، فرقى ندارد که شما قصد یا امکان سفر به آمریکا را داشته باشید یا خیر. قانون منع ورود، نماد تبعیض نژادى و توهین آشکار به همه ملت ایران است.

سید حسام نواب صفوى

یازدهم بهمن هزار و سیصد و نود پنج

دلیل استفاده از عکس شخصى این است که اینجانب می‌توانم در یک قاب، منظرى از حضور در سه شهر مختلف ممفیس، نیویورک و لاس وگاس را به عنوان یک ایرانى نشان دهم و تذکرى مبنى بر اینکه حضور من و هموطنانم خطرى براى امنیت ایالات متحده آمریکا ندارد و تا به امروز در سفرهاى مختلفم به سراسر دنیا همچین واژه‌اى را نسبت به ملیتم نشنیده بودم و استفاده از این واژه تروریست صرفا بازى سیاسى است