photo 2017 02 09 04 09 56002

سردبیر یک مجله ادعا کرده انتشار جلدی با تصویر ماجرای نیمروز، باعث استعفای او از این مجله شده است.

به گزارش مووی مگ به نقل از سلام سینما، پس از حواشی بسیار برای لیست نامزدهای اعلام شده، شب گذشته بهروز افخمی در برنامه هفت با اشاره به دو تابعیتی بودن دبیر و پنج نفر از داوران جشنواره در برنامه هفت، داوران جشنواره را متهم به ترس جهت دادن جایزه به فیلم ماجرای نیمروز کرد.

ادعای بهروز افخمی:

افخمی با بیان خاطره ای از حزب کمونیست و مقایسه آنها با مجاهدین خلق گفت از آن جا که مجاهدین خلق در خارج کشور فعال هستند و چند داور از خارج از کشور تابعیت دارند داوران این دوره سعی در نادیده گرفتن فیلم ماجرای نیمروز دارند.

استعفای سردبیر مجله چلچراغ:

همچنین امیر موسی کاظمی از مجله چلچراغ با تکرار این ادعا از مجله چلچراغ استعفا داد. امیر موسی کاظمی در اینستاگرام خود نوشت:

ماجرای نیمروز ارزش آن را داشت که به خاطرش چلچراغ را رها کنم. مجله ای که دوستش داشتم و دارم اما نتوانستم منطق مخالفت برخی مدیران اصلاح طلب آن را با جلد شدن این فیلم درک کنم و در نهایت تصمیم به استعفا از سردبیری مجله محبوبم گرفتم. شاید ماجرای ترس داوران دوتابعیتی جشنواره سی و پنجم فیلم فجر از جایزه دادن به این فیلم، در بدنه مطبوعات هم رخنه کرده. ترسی که ریشه در تابعیت_دوگانه افرادی دارد که نمی خواهند با توجه نشان دادن به فیلمی ضد منافقین، در خارج از مرزها دچار مشکل شوند.

پاسخ وزیر ارشاد:

همچنین وزیر ارشاد آقای صالحی‌امیری با بیان اینکه اطلاعی از دو تابعیتی داروان جشنواره ندارم گفت: وجود مسئولان دو تابعیتی در وزارت ارشاد را تکذیب می‌کنم. متأسفانه برخی بداخلاقی‌ها و رفتارهای غیراخلاقی در ایام جشنواره دیده می‌شد، اما بنای وزارت ارشاد ورود به این حاشیه‌ها نیست.

وی افزود: درباره پدیده دو تابعیتی‌ها و اینکه مسئولان رسمی دو تابعیتی هستند را کامل تکذیب می‌کنم، اما راجع به جامعه بزرگ هنری کشور اطلاع لازم را ندارم، ضمن اینکه قانون متوجه آنها نیست، اما در سطوح مسئولان افراد دو تابعیتی در وزارت ارشاد را تکذیب می‌کنم و چنین پدیده‌ای ما نداریم.

* قابل ذکر هست ماجرای نیمروز با ۹ نامزدی در ۸ بخش (۲ بازیگر در نقش مکمل) یکی از پیشتازان جوایز امسال است.

از سوی دیگر کانال رسمی این نشریه، همراه با انتشار تصویری از این روی جلد، توضیح خودش را از این اتفاق منتشر کرده است:

توضیح #چلچراغ

در ارتباط با حواشی ای که درباره #جلد_شماره697 چلچراغ مطرح شده است، به اطلاع می رساند که تصویر جلد مربوط به فیلم "ماجرای نیمروز" در صبح روز سه شنبه 19 بهمن ساعت 11 با تایید #مدیر_مسوول به چاپخانه ارسال شده است و استعفای غیر رسمی سردبیر در بعدازظهر همان روز و در پی اختلافات حرفه ای و مدیریتی با مدیرمسوول صورت گرفته است.

تیم چلچراغ در انتخاب فیلم " #ماجرای_نیمروز" به عنوان سوژه جلد بر اساس روال همیشگی خود و مطابق با اصول حرفه ای عمل کرده است .