17 2 12 142759asheghane s1

سریال جدید و پربازیگر «عاشقانه»‌ از فردا 25 بهمن ماه در شبکه نمایش خانگی توزیع می‌شود. «عاشقانه»‌ را منوچهر هادی کارگردانی کرده که سال گذشته فیلم پرطرفدار «من سالوادور نیستم» را ساخته بود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، منوچهر هادی پس از موفقیتی که سال گذشته فیلم «من سالوادور نیستم» در گیشه به دست آورد، امسال تصمیم به ساخت سریالی برای شبکه نمایش خانگی گرفت.

بازار سریال‌های شبکه نمایش خانگی با توزیع مجموعه «شهرزاد» به کارگردانی حسن فتحی رونقی اساسی گرفت و از رکود خارج شد. علاه بر داستان، ساختار و فیلمنامه خوبی که مجموعه «شهرزاد» دارد، حضور چهره‌هایی چون شهاب حسینی، ترانه علیدوستی، مصطفی زمانی، علی نصیریان، پریناز ایزدیار و ... نیز در موفقیت این سریال بی تاثیر نبود. منوچهر هادی هم در اولین تجربه ساخت سریالش برای این رسانه به سراغ ستاره‌ها سینما رفته است.

»عاشقانه‌ها» از کی شروع شد؟

منوچهر هادی از نیمه امسال کلید پیش تولید این سریال را زد تا اینکه «عاشقانه» شهریور ماه امسال بعد از پشت سرگذاشتن مراحل پیش تولید، وارد مرحله تصویربرداری شد. علاوه بر تهران، شمال کشور نیز از لوکیشن‌های این سریال است و طبق گفته عوامل تولید این مجموعه، قرار است بخش هایی از این سریال نیز در ترکیه یا دبی جلوی دوربین برود. مهدی گلستانه تهیه کنندگی سریال هادی را برعهده دارد و علیرضا کاظمی پور و سعید جلالی نویسندگان فیلمنامه این مجموعه‌اند که پیش از این بیشتر در تلویزیون در مقام فیلمنامه نویس فعالیت می‌کردند.

گلزار و افشار از «عشق تعطیل نیست» تا «عاشقانه‌ها«

یکی از نکات قابل توجه این سریال که به نظر برگ برنده آن نیز محسوب می‌شود حضور ستاره‌های سینما در نقش‌هاش مختلف آن است. هادی در «عاشقانه‌ها» تعداد زیادی از بازیگران چهره را دور هم جمع کرده تا خیالش از بابت مخاطب و استقبال از سریال حداقل تا چند قسمت راحت باشد. البته از همان ابتدا که حضور این بازیگران در سریال هادی قطعی شد حرف و حدیث‌هایی درباره دستمزد آنها و هزینه این سریال به میان آمد که مهدی گلستانه تهیه کننده این مجموعه در گفتگویی هزینه ساخت این مجموعه را چهار میلیارد تومان عنوان کرد.

محمدرضا گلزار (در نقش یزدان )، ساره بیات ، حسین یاری، مهناز افشار ( در نقش گیسو)، پانته آ بهرام ( در نقش ریحانه )، بهاره کیان افشار، حمیدرضا پگاه، فرزاد فرزین، علیرضا زمانی نسب، مسعود رایگان، هومن سیدی، سارا رسول زاده و... از جمله چهره‌هایی هستند که در این سریال مقابل دوربین هادی رفته‌اند. زوج محمدرضا گلزار و مهناز افشار تا به حال در فیلم‌های زیادی با هم همبازی‌ بوده‌اند و سریال ناموفق «عشق تعطیل نیست» بیژن بیرنگ نیز آخرین اثری بود که آنها در کنار هم نقش‌آفرینی کرده بودند.

هادی اما حالا این دو نفر را در «عاشقانه‌ها» برای چندمین مقابل یکدیگر قرار داده. باید منتظر ماند و دید این سریال چقدر می ‌تواند خاطرات خوب نقش‌ برخی نقش‌آفرینی‌های مشترک این دو بازیگر را برایمان زنده کند. «عاشقانه‌ها» بعد از «ساخت ایران» و «عشق تعطیل نیست» سومین سریال محمدرضا گلزار برای شبکه نمایش خانگی است.

داستان «عاشقانه» از چه قرار است؟

«عاشقانه» مضمونی اجتماعی دارد و ماجرای زندگی چند زوج جوان را روایت می‌کند که زندگی نسبتا آرامی را در کنار دارند اما ناگهان همه چیز با ورود یک زن به هم می‌ریزد. منوچهر هادی درباره داستان این سریال گفته: «با شناختی که از سعید جلالی و علیرضا کاظمی پور داریم، طبیعتا «عاشقانه» ملودرام خوبی از آب در می آید، مخصوصا در اینجا از حساسیت ها و خطوط قرمز تلویزیون هم خبری نیست. ماجرا از ورود یک زن به رابطه میان چند خانواده شروع می شود و ظاهرا با ورودش همه چیز به هم می ریزد

فرزاد فرزین می‌خواند و بازی می‌کند

در کنار بازیگران این سریال فرزاد فرزین هم علاوه بر خواندن تیتراژ این مجموعه نیز به ایفای نقش پرداخته است. فرزین پیش از این هم در فیلم‌های سینمایی «پسران آجری» و «کنسرت روی آب» و«سگ‌های پوشالی» جلوی دوربین رفته بود که البته به گفته خودش این تجربه‌ها انطور که دلش می خواسته از آب در نیامدند. حالا باید منتظر ماند و دید این سریال و نقش افرینی درآن چقدر می‌تواند انتظارات این خواننده و بازیگر را برآورده کند. فرزین تیتراژ این مجموعه را نیز خوانده است.

»عاشقانه‌ها» را کی ببینیم؟

اولین قسمت سریال عاشقانه به کارگردانی منوچهر هادی فردا دوشنبه 25 بهمن ماه 95 در شبکه نمایش خانگی توزیع می‌شود و قسمت دوم این مجموعه نیز قرار است روز چهارشنبه 4 اسفند 95 منتشر و پخش شود. «عاشقانه» قرار است در 15 قسمت در شبکه نمایش خانگی توزیع شود.