image 1396011221356

روز گذشته مرکز سنجش افکار سازمان صداوسیما به رسم هر سال، آماری از میزان تماشاگران برنامه های تلویزیونی در تعطیلات نوروز را منتشر کرد. بر اساس این آمار، بیش از 30 درصد مردم، ویژه برنامه های تحویل سال شبکه‌های تلویزیون را تماشا نکردند. اما امروز مرتضی میرباقری معاون سیمای سازمان صداوسما اعلام کرده که 85 درصد مردم، ویژه برنامه های سال تحویل را از رسانه ملی دیدند!

طبق اعلام مرکز سنجش افکار سازمان صداوسیما در تعطیلات نوروزی امسال، برنامه های «خندوانه»، «دورهمی» و «سه ستاره» بیشترین بیننده را به خود اختصاص دادند. برنامه «خندوانه» با 60 درصد ، «دورهمی» با 55 درصد و «سه ستاره» با 43 درصد ، بیشترین مخاطب را نسبت به سایر برنامه های تلویزیونی داشتند.

از سوی دیگر در میان سریال های نوروزی، مجموعه های «علی البدل»، «دیوار به دیوار» و «مرز خوشبختی» به ترتیب بیشترین مخاطب را به خود اختصاص دادند.

با گذشت 24 ساعت از انتشار این آمار، مرتضی میرباقری معاون سیما اعلام کرد که 85 درصد مردم، ویژه برنامه‌های سال تحویل را از رسانه ملی دنبال کردند. او همچنین مدعی شد که میزان مخاطبان برنامه ها و سریال‌های رسانه ملی، نسبت به سال گذشته رشد ۲۰ درصدی داشتند. او همچنین می گوید برنامه «سه ستاره» احسان علیخانی با جذب 34 درصدی مردم، بهترین برنامه تحویل سال از نگاه مخاطبان به شمار می آید.

میرباقری همچنین اعلام کرد که ویژه برنامه سال تحویل شبکه دو که امسال اجرای آن را پژمان بازغی بر عهده داشت، با رشد 90 درصدی مخاطب روبرو شده است. این درحالی است که اصلا نامی از ویژه برنامه نوروزی شبکه دو در گزارش امسال مرکز سنجش افکار سازمان صداو سیما به عنوان یک برنامه پرمخاطب به میان نیامده است.

نوروز 95 سریال «بیمار استاندارد» به کارگردانی بهرام توکلی از شبکه یک به روی آنتن رفت که در نهایت نتوانست مخاطبان بسیاری جلب کند. به همین دلیل مدیران شبکه یک، تصمیم گرفتند سریال «علی البدل» که کارگردان امتحان پس داده ای در جذب مخاطب داشت را نوروز 96 به روی آنتن بفرستند. با پایان مجموعه «علی البدل» سیروس مقدم، معاون سیما از افزایش صد در صدی مخاطبان این مجموعه نسبت به سریال نوروزی سال گذشته خبر داد. او همچنین دلیل افزایش مخاطبان سریال‌های نوروزی امسال را، رشد کمی و کیفی تولیدات و بازیگران قوی که در این آثار حضور داشتند اعلام کرد.