122344 14052752455

مربی بین‌المللی و داور ایرانی فدراسیون جهانی IFBB با انتقاد از برنامه "دورهمى" با عنوان "خودآزاری" که مهران مدیری ورزشکاران بدنسازی را با اراذل و اوباش مقایسه کرده است، به فواید علمی تناسب اندام پرداخت و گفت: آقاى مدیرى، مصرف سیگار "خودآزارى" است.

به گزارش مووی مگ به نقل از تسنیم، اکبر خزایی اظهار داشت: یکى از برنامه‌هاى اخیر "دورهمى" آقای مهران مدیرى با عنوان خودآزارى، اختصاص داشت به ورزش بدنسازى و مدیرى در آن اشاره داشت که در هنگام اجراى وزنه 300کیلویى چنان عربده‌اى کشیده می‌شود که خرس‌هاى کانادا فرار می‌کنند ولى سایرین که به‌فاصله یک‌مترى این شخص با رکابى نشسته‌اند و در حال خوردن تخم‌مرغ و سیب‌زمینى هستند می‌گویند "ماشاءالله، داداش!".

این مربى و داور بین المللى فدراسیون جهانى بدنسازی ادامه داد: همچنین در این برنامه مدیری عنوان کرد که بازوى این افراد بزرگ است و هنگام انجام کارهاى روزمره دچار مشکل و عرق‌سوز شدن و... می‌شود.

خزایی عنوان کرد: در اینکه "مهران مدیرى" به‌بهانه ساخت یک برنامه طنز و به‌دنبال آن شاد کردن دل مردم، رشته بدنسازى را سوژه قرار داده شخصأ مشکلى نمی‌بینم ولى وی از حد و حدود طنز خارج شده و نمی‌دانیم چرا این برنامه با عنوان "خودآزارى" تهیه و پخش شده است، زیرا ورزش کردن از دیرباز تا به حال براى سلامتى و طول عمر بین مردم شناخته شده است نه خودآزارى!

وی تصریح کرد: آقاى مدیرى، اى‌کاش از این عنوان بى‌ربط براى رشته ورزشى بدنسازى که یک خانواده بزرگ و میلیونى است استفاده نمی‌کرد، آیا شما می‌دانید با پیروى و انجام تمرینات بدنسازى از پوکى و نرمى استخوان جلوگیرى می‌شود یا پیرى زودرس سالها به تعویق می‌افتد، همچنین مشکلات استرس و بیماریهاى روانى از انسان دور می‌شود و در ادامه سیستم قلبى تنفسى تقویت می‌شود، و همه این فواید با تناسب اندام ایجاد می‌شود.

این مربی بین‌المللی و داور ایرانی فدراسیون جهانی IFBB بیان داشت: همچنین تناسب اندام از افزایش کلسترول و دیابت جلوگیرى می‌کند و هورمون‌هاى بدن بالانس می‌شود و صدها خواص شگفت‌انگیز دیگر که در این بحث نمی‌گنجد.

خزایى بیان داشت: بنابراین از اصطلاح عربده‌کشى و نعره که آقاى مدیرى در برنامه مورد نظر استفاده کرد، معمولاً براى اراذل و اوباش استفاده می‌کنند و استفاده از این کلمات براى ورزشکاران جلوى دوربین رسانه ملى به‌نظر کار عاقلانه و مردم‌پسندى نیست.

این مربى ایرانی و داور بین المللى فدراسیون جهانى بدنسازی عنوان کرد: آقاى مدیرى باید بداند "خودآزارى" مصرف سیگار و دخانیات است و لطفاً هنگام ساخت برنامه‌هاى خود کمى بیشتر دقت کنید زیرا در مواقعى خود مصداق آن سوژه هستید ولى با اعتماد به نفس آن را به ورزشکاران می‌چسبانید.