ima2e 134549 baa1256256

به گزارش مووی مگ به نقل از هفت صبح، در اینجا با نفوذترین بازیگران زن سینمای ایران را به شما معرفی می کنیم. این بازیگران از آن دسته ای هستند که یا با استعداد درخشان خود توانسته اند جای خود را در بین علاقه مندان به سینما به دست باورند و یا اینکه با حضور مستمر در شبکه های اجتماعی و فعالیت های مختلف محبوبیت به دست آورده اند.

1- لیلا حاتمی

بازیگر 45 ساله ایرانی هنوز متنفذترین زن سینمای ایران است. در چند سال گذشته تجربه های مختلف سینمایی را پشت سر گذاشته و نشان داده که می خواهد از شخصیت تیپیک الصاق شده به نامش فرار کند.

2- ترانه علیدوستی

با درخشش در سریال شهرزاد و بازی در فروشنده به یک ستاره محبوب بدل شده است. فن پیج های مختلفی فعالیت های او را پوشش می دهند. او در عرصه اجتماع و سیاست چهره محترم و صادقی است و نشان داده که از شجاعت مناسبی برخوردار است. آیا او بازیگر بزرگی است؟ نمی دانیم. بازی های او در برخی فیلم ها مثل پذیرایی ساده و یا زندگی مشترک آقای محمودی و بانو حیرت انگیز هستند اما در بیشتر فیلم ها او کاراکتر همیشگی خود را تکرار می کند. او یک بازیگر حرفه ای است با یک دختر کوچک به اسم حنا. همسرش نقش کوچکی را در فیلم من بازی کرد.

3- پریناز ایزدیار

قرار گرفتن نام این بازیگر 31 ساله بابلی شاید در این مکان حیرتزده تان کند اما ستاره اقبال او به شدت رو به صعود است. ابد و یک روز و سریال شهرزاد او را محبوب کردند و در ذائقه خاصش در پوشش هم به شدت مورد توجه کاربران فضای مجازی قرار دارد. او به زودی فیلم ویلایی ها را روی پرده خواهد داشت.

4- نیکی کریمی

دیرپاترین ستاره زنی است که سینمای ایران به خود دیده. او 45 ساله است و از 18 سالگی وارد سینمای ایران شده است و بعد از 28 سال حضور همچنان نامش به عنوان یک برند ارزش دارد. او 4 فیلم نیز ساخته است و در یکی دو سال اخیر با چهارشنبه 19 اردیبهشت، مرگ ماهی و ربوده شده به عنوان بازی در نقش های متفاوتی را انتخاب کرده است. البته هنوز او را با بازی در فیلم سارا/ دو زن و نیمه پنهان به یاد می آوریم.

5- طناز طباطبایی

بازیگر با استعداد که هنوز به آنچه حقش بوده نرسیده است. بازی زیبای او در خشم و هیاهو نادیده گرفته شد و امسال هم ویلایی ها را دارد اما او همچنان در انتظار شاه نقش ویژه خود است. او 34 ساله است. در یکی دو سال گذشته در تئاتر هم تجربیات فراوانی داشته است. فیلم ارادتمند نازنین بهاره و تینا را همراه با مهناز افشار در پشت خط قرمز دارد.

6- مهناز افشار

هیاهوی محامات و اتهامات همسر سرشناسش خیلی به شهرت او لطمه نزد. او همچنان مورد علاقه تماشاگران است و بازی در نهنگ عنبر یک و حالا نهنگ عنبر 2 جایگاه او را به عنوان بازیگر زن پرفروش ترین فیلم های تاریخ سینمای ایران تثبیت خواهد کرد. کفایت حرفه ای اش موجب شده که در هر دو حوزه سینمای تجاری و سینمای روشنفکرانه مورد توجه قرار گیرد. او 40 ساله است و یک دختر کوچک دارد.

7- سحر دولتشاهی

سال 94 و 95 را پر از موفقیت از سر گذراند هر چند که همزمان بود با جدایی اش از رامبد جوان. او بازیگری انرژیک است که حس طنز فوق العاده خوبی هم دارد اما در نقش های درام نیز خوب می درخشد.

8- مریلا زارعی

او از آن دسته بازیگرانی است که همیشه درخشان بازی می کند. در اواخر دهه 70 و اوایل دهه 80 با فیلم هایی مثل دو زن، سربازهای جمعه و زن زیادی در فضای سینمای ایران درخشید اما بازی فوق العاده اش در شیار 143 دوره حرفه ای او را چندین پله ارتقا داد. او با دو فیلم چ و بادیگارد همکاری نزدیکی با ابراهیم حاتمی کیا را تجربه کرده است.

9- هدیه تهرانی

یک دهه قبل اگر قرار بود این فهرست را بنویسیم او در صدر جدول بود اما سال ها کم کاری اش در حوزه سینما و سرگرم شدنش به پروژه های شخصی، جایگاه او را متزلزل ساخته است. او پارسال عادت نمی کنیم را داشت. او امسال با دو فیلم بدون تاریخ بدون امضا و همچنین اسرافیل روند بازگشت خود به سطح اول بازیگران زن سینمای ایران را تشدید کرده است. هر چه باشد هنوز او را با فیلم های پرفروشی مثل قرمز، غریبانه، دست های آلوده و ... به یاد می آوریم. او 45 ساله است و فعلا مجرد.

10- ویشکا آسایش

او پای ثابت همه فیلم های کمدی است؛ ف6یلم هایی مثل ورود آقایان ممنوع، 50 کیلو آلبالو و امسال هم خوب بد جلف. بازیگر ورزشکاری که در کوهنوردی و ورزش های رزمی تجربه های فراوانی دارد. بخشی از زندگی اش را وقف پسر نوجوانش گیو ساخته است. او بازیگری همیشه مطمئن است و سال پیش نیز چند تجربه تئاتری داشت که مهم ترین آن نمایش می سی سی پی نشسته می میرد بود. او 43 ساله است.

11- باران کوثری

دختر رخشان بنی اعتماد و جهانگیر کوثری متخصص بازی در درام های اجتماعی است. در سال های اخیر با فیلم هایی مثل سد معبر، هفت ماهگی، لانتوری، خانه دختر و کوچه بی نام و جامه دران یک ژانر سینمایی خاص خود را دنبال کرده است؛ ژانری که خیلی شبیه دغدغه های اجتماعی مادرش رخشان بنی اعتماد بوده است. او کوله باری از جوایز سینمایی دارد و گه گدار در عرصه سیاست و اجتماع نیز حرف هایی برای گفتن دارد.

12- نگار جواهریان

ازدواج او با رامبد جوان نامش را سر زبان ها انداخت و خیلی ها منتظر اکران فیلم نگار هستند که توسط همسرش کارگردانی شده است. نگار جواهریان را با فیلم هایی مثل طلا و مس، حوض نقاشی، یه حبه قند، بی خود و بی جهت و هیچ به یاد می آوریم و به نظر می رسد تنها کاهانی متخصص گرفتن بازی های متفاوت از این بازیگر جوان ایرانی است و در بقیه فیلم ها او تن به ارائه پرتره های بیش از حد مثبت و خنثی از خود می دهد.

13- مهتاب کرامتی

این بازیگر با چهره خاصش هنوز در صف اول انتخاب های کارگردان ها برای بازی در نقش های اول قرار دارد. او 47 ساله است ولی همچنان می تواند بازیگر رمانس های پر آب و تاب باشد. ماجان، مرداد، مزار شریف و عصر یخبندان شماری از فیلم های چند سال گذشته او بوده اند. به نظر می رسد کرامتی به تدریج در حال شیفت دادن فعالیت سینمایی خود به شاخه های دیگر از جمله تهیه کنندگی است.

14- هانیه توسلی

این بازیگر 38 ساله در فضای مجازی فعالیت آشکاری دارد اما در سینما به اندازه سابق حضور ندارد. در دو سه سال گذشته مهم ترین فیلم هایش شکاف، دهلیز، خط ویژه و سیانور بودند اما به نظر می رسد با عنوان بازیگر محبوب چندان راحت نیست. او از انتخاب های همیشگی فیلمسازان معتبر است.

15- فاطمه معتمد آریا

او مهم ترین بازیگر سینمای ایران در اواخر دهه 60 و اوایل دهه 70 بود با (هنرپیشه، ریحانه، مسافران) و سریال هایی مثل گل پامچال و آرایشگاه زیبا. در سال های بعد نیز شاه نقش های خاص خود را ایفا می کرد مثل بازی در گیلانه و همین طور اینجا بدون من. او 55 ساله است.

16- پگاه آهنگرانی

از اولین حضور او در سینما نزدیک به 17 سال گذشته و او تازه 32 ساله است. دختر منیژه حکمت این سال ها ناگهان پرکار شده است با فیلم هایی مثل هفت ماهگی، لابی، سارا و آیدا، قاتل اهلی، تیک آف، خشکسالی و دروغ، جامه دران، خانه دختر و ... که در برخی از آنها با باران کوثری همبازی بوده است. تعلق خاطر او به سینمای اجتماعی واضح است. او به راحتی می تواند جایگاه خود را در این رده بندی ارتقا بدهد.

17- ساره بیات

او با جدایی نادر از سیمین چهره شد اما بعد از آن در مجموعه ای از نقش های مشابه گیر افتاد. 31 روز بعد، لابی، عادت نمی کنیم، ناهید و خداحافظی طولانی آثار این بازیگر 37 ساله در سال های اخیر بوده اند.

18- الناز شاکردوست

او مهم ترین چهره سینمای تجاری در یک دهه گذشته بوده است و در اواخر دهه 80 ثروت قابل توجهی از بازی در فیلم های درجه دو به دست آورد. در حالی که مثلا بازی اش در فیلم چه کسی امیر را کشت نشان می داد که او بازیگر با استعدادی است. این بازیگر 32 ساله چند سالی است که با دقت بیشتری نقش هایش را ایفا می کند. حضورش در فیلم خفگی ساخته فریدون جیرانی موید این نکته است. او در شبکه های مجازی بسیار مورد توجه است.

19- آنا نعمتی

این بازیگر کم حاشیه 39 ساله هیچ وقت در بطن حرکت سینمای ایران قرار نگرفته است و خودش اعتقاد دارد که شایستگی هایش نادیده گرفته شده اند. فیلم های ماحی، عصر یخبندان، انارهای نارس و یکی می خواد باهات حرف بزنه فیلم های مهم او در این سال ها بوده اند.

20- بهنوش بختیاری

ملکه اینستاگرام و حاشیه های دنیای سینما و سرگرمی 41 ساله است. بازی او در فیلمی مثل من نشان داد که او از چه استعدادی در عرصه بازیگری برخوردار است. استعدادی که معمولا به نمایش در نمی آیند.