17406 420147

از امروز نمایش عمومی فیلم «نهنگ عنبر 2: سلکشن رویا» در سینمای تهران و شهرستان آغاز شد. سامان مقدم کارگردان این فیلم در اکران خصوصی این فیلم که صبح امروز در پردیس کوروش برگزار شد به انقاد از ممیزی شورای پروانه نمایش پرداخت و گفت که این «نهنگ عنبر» لاشه آن چیزی است که ساخته شد!

به گزارش مووی مگ به نقل از آی سینما، در این فیلم سینمایی همچون قسمت اول آن رضا عطاران، مهناز افشار و ویشکا آسایش نقش های اصلی را ایفا می کنند و سیروس گرجستانی و حسام نواب صفوی به عنوان بازیگران جدید در دومین قسمت از «نهنگ عنبر» به ایفای نقش می پردازند.

اکران خصوصی «نهنگ عنبر 2» در پردیس سینمایی کوروش با حضور سامان مقدم و رضا عطاران کارگردان و بازیگر این فیلم سینمایی برگزار شد و نکته قابل توجه این مراسم، اعتراض سامان مقدم به ممیزی هایی وارد شده بر آخرین ساخته سینمایی اش بود. مقدم در اکران خصوصی «نهنگ عنبر2» گفت: « چیزی که امروز می‌بینید، لاشه فیلم ماست و خود آن چیزی نیست که می‌بینید.»او همچنین گفت: «فیلم «نهنگ عنبر 2» بسیار فیلم سختی بود. امیدوارم فیلم را دوست داشته باشید

البته مقدم به میزان دقایق و سکانس های حذف شده از دومین قسمت از فیلم «نهنگ عنبر» اشاره نکرد، اما به نظر می رسد که شورای پروانه نمایش، دقایق و یا سکانس های حساسی از این فیلم سینمایی را ممیزی کرده که باعث اعتراض مقدم شده است.

بعد از مقدم رضا عطاران گفت: «من هم فیلم را با صدا و موسیقی ندیده‌ام و همراه با شما فیلم را می‌بینم.» این بازیگر محبوب سینمای ایران از استقبال در ساعت 9 صبح ابراز خوشنودی کرد: «فکر می‌کردم فقط خودم امروز صبح زود از خواب بیدار می‌شوم .خوشحالم که همه ما صبح زود از خواب بیدار شده‌ایم

اولین قسمت از فیلم سینمایی «نهنگ عنبر» در سال 94 با فروش بسیار قابل ملاحظه ای روبرو شد و در آن زمان که بسیاری از فیلم ها فروششان به رقم یک میلیارد نمی رسید، این فیلم سینمایی توانست بیش از 7 میلیارد تومان درآمد کسب کند.