image 13960516976 588989310

جدال و اختلاف میان شورای صنفی نمایش و گروه «هنر و تجربه» که از ابتدای امسال علنی شده است، عاقبت به جایی رسید که سینما فرهنگ تا اطلاع ثانوی حق اکران فیلم جدید ندارد. شورای صنفی ابتدا اعلام کرد این سینما حق ندارد فیلم‌های هنر و تجربه را نمایش دهد و سپس مصوب کرد فقط دو سانس در روز را به این گروه اختصاص دهد.

به گزارش مووی مگ به نقل از ایلنا، غلامرضا فرجی سخنگوی شورای صنفی نمایش امروز گفته است: «متاسفانه سینما فرهنگ مصوبه هفته گذشته این شورا مبنی بر اینکه از چهارشنبه ۱۱ مرداد ماه فقط سانس ۱۴ و ۱۶ در این سینما به فیلم‌های هنر و تجربه اختصاص دارد و سانس‌های دیگر باید سایر فیلم‌ها را اکران کنند، را اجرا نکرد به همین دلیل تا اطلاع ثانوی هیچ حواله‌ای برای سینما فرهنگ صادر نخواهد شد

شورای صنفی نمایش با این استدلال که در «راسته خیابان شریعتی» سینما به اندازه کافی وجود ندارد، قصد محدود کردن نمایش فیلم‌های هنر و تجربه در سینما فرهنگ را دارد. این تصمیم با انتقاد شورای سیاستگذاری هنر و تجربه مواجه شده است.

فرجی همچنین از اکران سه فیلم جدید از چهارشنبه این هفته خبر داده است: فیلم «فصل نرگس» ساخته نگار آذربایجانی در گروه استقلال به‌جای «رگ خواب»، فیلم «زاد بوم» به کارگردانی ابوالحسن داوودی به‌جای فیلم «اکسیدان» در گروه زندگی و فیلم «سارا و آیدا» ساخته مازیار میری به‌جای فیلم «زیرسقف دودی» در گروه آزادی اکران می‌شوند.