image 13960602616 large a94c1f04 ff2a 415b 9f11 8a7e86f02c23

در آخرین جلسه شورای عالی تهیه کنندگان که در ساختمان شماره 2 خانه سینما برگزار شد، اعضای این شورا به این نتیجه رسیدند تا از پلیس فتا درخواست کنند تا با سایت‌هایی که به طور غیر قانونی فیلم‌های سینمایی را برای دانلود مخاطبان قرار می‌دهند برخورد کند. در حالی که ستاد صیانت از محصولات سینمایی و سمعی بصری برای مقابله با سایت های متخلف و غیرمجاز، خود را نیازمند کمک وزارت ارتباطات می بیند، شورای عالی تهیه کنندگان نیز راهکار مقابله با این موضوع را کمک پلیس فتا می داند.

به گزارش مووی مگ به نقل از آی سینما، در آخرین جلسه شورای عالی تهیه‌کنندگان اعضای این شورای به موضوعات مختلفی از جمله صیانت از فیلم‌های ایرانی در اینترنت، راهکار افزایش مخاطب در روز ملی سینما و نظام‌نامه شورای عالی تهیه‌کنندگان پرداختند.

به گزارش بانی فیلم در ابتدای این جلسه که با حضور منوچهر شاهسواری، سید ضیاء هاشمی، سید غلامرضا موسوی، مهرداد فرید، سید مسعود اطیابی، محمد بانکی، علی آشتیانی‌پور و سید محمود رضوی (بازرس) برگزار شد، در ابتدا گزارشی در مورد جلسه نمایندگان شورای عالی با معاونت پیشگیری و تشخیص پلیس فتا مطرح و مقرر شد مجتبی فرآورده برای پیگیری حقوق مالکانه آثار در مواقع وقوع سرقت در فضای مجازی و … از طرق مختلف قانونی و با کمک شورای عالی و پشتیبانی مالی فعال شوند.

موضوع بعدی گزارش شورای صنفی نمایش و  وضعیت اکران نیمه دوم امسال بود که اعضای هیأت رئیسه درباره راهکارهای مناسب بهبود وضعیت اکران به بحث و تبادل‌نظر پرداختند و مقرر شد چنانچه صنوف طرح‌هایی را در این زمینه داشته باشند، در جلسه بعدی شورای عالی ارائه کنند.

موضوع پایانی جلسه نظام‌نامه شورای عالی تهیه‌کنندگان بود که ضیا هاشمی آن‌ را به سایر اعضای هیأت رئیسه ارائه کرد. پس از بحث و تبادل‌نظر مقرر شد که این نظام‌نامه بر اساس نظرات اعلام‌شده اعضای هیئت رئیسه در جامعه صنفی بازنویسی و به شورای عالی اعلام شود.