image 13960824944 78766565778

ابراهیم داروغه‌زاده دبیر سی و ششمین جشنواره فیلم فجر که در دولت احمدی‌نژاد و دولت روحانی پست‌های مدیریتی داشته، با انتشار متنی از اظهارنظرهای منفی درباره مسکن مهر بعد از زلزله غرب کشور انتقاد کرده و از این طرح که موافقان و مخالفان زیادی دارد، دفاع کرده است.

در اینستاگرام خود انتقاد از مسکن مهر را «غیر منصفانه» خوانده و از منتقدان این طرح خواسته به این نکات توجه کنند: «زلزله در مسکن مهر کمترین میزان تلفات انسانی را داشته است (دو نفر)... از تصاویر مشخص است که سقف ها و ستون های این ساختمان ها توانسته زلزله بیش از هفت ریشتری را تحمل کند و فقط دیوار ها آسیب دیده که به نظر قابل قبول است... این عزیزانی که در مسکن مهر ساکن هستند قبل از آن حتما در خانه های بسیار ناامن تر ساکن بوده اند و اگر این پروژه ها نبودند الان میزان کشته ها و زخمی ها چندین برایر بودند. (همانند زلزله بم و رودبار و ...)»

او همچنین همه را به کمک دعوت کرده است: «بهتر است به جای نفرین بر تاریکی شمعی روشن کنیم. شماره حساب های هلال احمر برای کمک به آسیب دیدگان در اختیار همه ما هست، کمک های خود را به این حساب واریز و برای تبلیغ و همگانی شدن این کارخیر فیش آن را در فضای مجازی منتشر کنیم

داروغه‌زاده در حالی تلفات ساکنان مسکن مهر را «دو نفر» اعلام کرده که هنوز تعداد دقیق کل جان باختگان زلزله در استان کرمانشاه هنوز مبهم است. ضمن این که می‌توان این سوال را مطرح کرد که دبیر جشنواره فیلم فجر که همزمان معاون نظارت سازمان سینمایی است و مسئولیت رسمی دولتی دارد، چرا باید در حوزه خارج از تخصص خود اظهار نظر کند؛ آن هم موضوعی که دفاع یا انتقاد از آن شائبه سیاسی دارد.