image 13961017342 2343453476868

پرویز پرستویی شب گذشته در گفت‌وگو با فریدون جیرانی درباره اتفاقات اخیری که در کشور رخ داد، گفت نباید به مردمی که تمام دارایی‌های خود را به صندوق‌‌های اعتباری داده بودند لقب فتنه‌گر داد.

به گزارش مووی مگ به نقل از آی سینما، او همچنین با بیان این‌که از بازی در فیلم «خانه کاغذی» لذت برده است، می‌گوید چرا تلویزیون از پخش تیزرهای این فیلم با حضور حسین پاکدل جلوگیری کرد؟ پرستویی همچنین معتقد است صداوسیما به دلیل عدم پخش برنامه‌هایی که در آن ناصر ملک مطیعی حضور داشت، حرمت این بازیگر را شکست.

به روحانی نقد دارم، اما نباید توپ را همیشه در زمین دولت بیاندازیم

پرستویی در بخشی از صحبت‌هایش در برنامه 35 درباره انتقاداتی که اخیرا به دولت حسن روحانی وارد می‌شود، گفت: «به روحانی نقد دارم اما می‌گویم توپ را نباید همیشه به زمین دولت بیاندازیم. مردم ایران نشان داده‌اند هر جا به آنها توجه نشان دادید و احترام گذاشتید به میدان آمده‌اند. به خاطر اتفاقات این روزها دل من به درد می‌آید. باید ببینیم مردم به کجا رسیده‌اند که این اتفاقات افتاده است. فیلم «خانه کاغذی» به خاطر همین اتفاقات قربانی شد. اینها حال من را بد می‌کند

آیا حسن روحانی اهالی سینما را می‌شناسد؟

این بازیگر معتبر در ادامه بیان داشت: «همیشه یاد گرفته‌ایم خودمان را سانسور کنیم. اما این تکیه کلام من است که می‌گویم همیشه توپ را توی زمین دولت نیندازیم. هر چند این سوال را دارم که اصلا آقای روحانی خانه سینما و اهالی سینما را می‌شناسد؟»

صادقانه می‌گویم، حالم بد است!

بازیگر «مارمولک» درباره حال و روز این روزها خود توضیح جالبی می‌دهد: « صادقانه می‌گویم که حالم بد است. اصلا دوست ندارم شاهد اتفاقاتی باشم که اکنون در حال رخ دادن است. من خودم کارمند بودم و 10 سال دادگستری و 20 سال در اداره کار مشغول بودم و نهایتا بعد از 30 سال خدمت، 14 میلیون تومان به عنوان پاداش به من داده شد. حال  خودم را می‌گذارم جای آن آدمی که چند ماه در حال ضجه زدن است و می‌گوید فلان کلاهبردار تمام دارایی من را که در صندوق اعتباری گذاشته بودم، برداشته و رفته! ما خیلی راحت این قضایا را دنبال نمی‌کنیم و این فجایع به وجود می‌آید. من واقعا دوست ندارم این اتفاقات بیافته واصلا برای من خوشایند نیست

چرا باید هزاران انگ و عنوان برای مردم بگذاریم؟

پرستویی در ادامه این موضوع تاکید کرد: «من نه وطن فروشم و نه اعتقاداتم را می‌خواهم بفروشم! ولی به هر حال وقتی این چیزها را می‌بینم رنج می‌برم. بی رودربایستی بگویم من کارم این روزها این است که از صبح تا شب اخبار اتفاقاتی که در دنیا رخ می‌دهد را دنبال کنم. وقتی که این اخبار را نگاه می‌کنم غصه می‌خورم و می‌گویم چرا باید این اتفاقات رخ دهد و چرا پس از آن هزاران انگ و عنوان هم برای مردم می‌گذاریم؟ اگر بخواهیم صادقانه به این قضایا نگاه کنیم، باید با خود بگوییم که آیا مردم ما در این چند ماه اخیر فتنه گر بودند؟ مردم ما اغتشاش‌گر بودند؟»

تماشاچی را به سمتی هدایت می‌کنیم که دیگر فیلم جدی نبیند

این بازیگر همچنین درباره وضع این روزهای سینمای ایران گفت: «داریم تماشاچی را به سمت و سویی هدایت می‌کنیم که انگار قرار نیست دیگر فیلم جدی ببیند.من پرکارترین و پرپیشنهادترین هنرپیشه‌ام اما کار نمی‌کنم. مخاطب برای من مهم است. و نمی‌گویم مخاطب کیلویی چند و پولم را بگیرم و بروم؟»

از بازی در «خانه کاغذی» لذت بردم

پرستویی همچنین درباره بازی و حضور خود در فیلم «خانه کاغذی» گفت : «از کار در فیلم «خانه کاغذی» واقعا لذت بردم.  اما چرا باید به خاطر حسین پاکدل تیزرهای فیلم پخش نشود؟ آیا اگر نظام دیگری در این مملکت بیاید باید من را اعدام کنند؟ من نه آشوبگر هستم نه اغتشاشگر

صداوسیما حرمت ناصر ملک مطیعی را شکست

بازیگر «آژانس شیشه‌ای» در ادامه انتقادات خود از صداوسیما به پخش نشدن دو برنامه تلویزیونی که قرار بود با حضور ناصر ملک مطیعی به روی آنتن برود، اشاره کرد و گفت: «چرا آقایان صدا و سیما بعد از این همه سال ناصر ملک مطیعی را می‌آوریم و برنامه رفت روی آنتن و برنامه قطع شد؟ چرا با روح آدم‌ها بازی می‌کنیم؟ حرمت ملک‌‌مطیعی را شکستید. واقعا دست مریزاد می‌گویم به جمهوری اسلامی که ایرج قادری هم بازی کرد هم کارگردانی. سعید راد و آفرین عبیسی کار کردند

جشنواره فجر دیگر برای من لطفی ندارد

او در پایان و درباره عدم حضورش در جشنواره فیلم فجر امسال بیان کرد: «جشنواره فیلم فجر دیگر برای من لطفی ندارد. این قدر جایزه‌ای که برای «بادیگارد» گرفتم برایم چرک شد که گفتم خدا کند دیگر جایزه‌ای نگذارند تا دیگر مساله‌ای پیش نیاید؟»