1396012215385941105018742

جمعی از بازیگران و هنرمندان طی جریانی نمادین در شبکه های اجتماعی دعوت افطاری رئیس جمهور را تحریم کردند.

به گزارش مووی مگ به نقل از آخرین خبر، از دیروز تعدادی از بازیگران با منتشر کردن نامه دعوت افطاری رئیس جمهور در اینستاگرام شان با نوشتن متن های اعتراضی و منتقدانه اعلام کردند که در این مهمانی حضور پیدا نخواهند کرد. اغلب آنها دغدغه های اقتصادی و معیشتی مردم را دلیل اصلی عدم حضور خود در این افطاری عنوان کردند. و عنوان کرده اند که در شرایط کنونی صرف چنین هزینه هایی را ضروری نمی دانند. آنها رسیدگی به مشکلات مردم و از بین بردن ناامیدی را مطالبه اصلی خود از رئی جمهور عنوان کرده اند.

آناهیتا همتی اولین نفری بود که با انتشار متنی مخالفت خود را با این مهمانی که فردا برگزار می شود اعلام کرد. پس از وی بازیگران دیگر از جمله پرویز پرستویی، پرستو گلستانی، بهار ارجمند، برزو ارجمند، امیرحسین رستمی، سارا بهرامی، مازیار میری، حمیدرضا آذرنگ، شیلا خداداد، فلور نظری، مهناز افشار طی انتشار متنی محترمانه اما انتقادی این جریان را ادامه دادند. آنها در متن مشترکی که منتشر کردند نوشتند:

"بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقاى رییس جمهور

سلام. ضمن سپاس از دعوت حضرتعالى به عرض میرساند که با توجه به شرایط بد اقتصادى و روحى مردم کشورمان باور این حقیر بر این استوار است که چنین گرد هم آیى هایى که مستلزم صرف هزینه هاى زیاد است (و تعدادشان هم کم نیست)شاید حداقل از نگاه بنده و تعدادى از همکارانم چندان ضرورى نباشد. نیک میدانم که هدف شما از این مهمانى افطار شنیدن حرف ها و بیان مشکلات جامعه هنرى از زبان آنهاست. اما تجربه چند سال اخیر نشان داده که شما حتى بیش از ما به این مشکلات واقفید و آنها را به بهانه هاى مختلف بیان میدارید. اما ظاهرا ما باید فقط دلخوش باشیم که شما در کنار ما هستید و این مشکلات را میدانید و میگویید.چرا که ظاهرا شما هم دنبال گوش شنوایى هستید که مشکلات را حل کند و از این نظر دقیقا مانند مایید. درخواستهاى ما و سایر اقشار مردم اینروزها چندان تفاوتى با هم ندارد. همه در یک کشتى هستیم و چشم امید به شجاعت و عمل گرایى ناخدا بسته ایم. باشد که به صخره نا امیدى برنخوریم که سخت ترین صخره ها است. در پایان اضافه میکنیم که شاید اگر شما رییس جمهور نبودید اکنون همین امکان براى ابراز نظر نیز فیلتر شده بود و همین کوچک هم نتیجه راى به شماست.اینها را درک میکنیم و ممنونیم اما شما هم ما را درک کنید.

یا على

#ما_به_افطارى_نخواهیم_رفت"

واکنش طنزآمیز امیرمهدی ژوله به دعوت نشدن به مراسم افطاری

امیرمهدی ژوله نویسنده و بازیگر سریال های طنز نیز واکنش طنز آمیزی به دعوت نشدنش به این مراسم داشت و در اینستاگرامش نوشت:

"آقا من خیلی دلم میخواست مثل بسیاری از هنرمندان عزیز ،این مراسم افطار رئیس جمهور رو تحریم میکردم ،ولی متاسفانه به هزار و یک دلیل نمیتونم.دلیل اولش اینکه اصلا دعوت نشدم.

حالا یا رئیس جمهور ما رو هنرمند نمیدونه یا روزه دار نمیشناسه یا فکر میکنه گلومون خار داره.

من که دعوت میشدم هم نمیرفتم ولی واقعا رئیس جمهور خندوانه نمیبینه؟ دو و دو و دو؟استندآپ ؟صابون برگردونه؟ژوژولی؟افطاری نمیخوره به ما؟

.

بهتر.ما که گشنه یه لقمه نون و پنیر و زولبیا بامیه و زرشک پلو با مرغ نهاد که نبودیم ولی مگه میشه کسی خوب،بد ،جلف رو ندیده باشه؟گریمم سنگین بود ولی صدام که تابلوعه.دیالوگ" نفهمیدیم ما رو شیشه بودیم یا شیشه رو ما" رو که شنیدین حتما.قوطی خورد تو سرم.بیام؟

.

من واقعا تحریم میکردم این ریخت و پاش ها رو ولی دیگه منو بعد سریال گلشیفته- که اتفاقا فردا قسمت جدیدش میاد -دعوت نکنن افطار هنرمندان کی رو میخوان دعوت کنن؟به خدا شده دوتا لب تزریقی از ته کادر یه فیلم "بادمجون نامرغوبی "رد شده،صاحبش رو ماه رمضون نشوندن پای سفره رئیس جمهور.اونوقت من...صد سال نمیرفتم.

.

عیب نداره حالا یه شب هم خونه حاضری میخوریم ولی مردم! خواهشا دیگه میخواین به هنرمندا فحش بدین ،منو قاطی نکنید.میخواین به هواداران دولت گلایه کنید، انتقاد کنید،هر چی کنید،منو قاطی نکنید،نمیشه که از معاند فحش بخوری،از برانداز فحش بخوری،از تحریمی فحش بخوری،از طرفدارای بقیه کاندیداها فحش بخوری،ولی یه کاسه آش رشته رئیس جمهور هم نخورده باشی!!"