1024998832 1024x1024003555

از انتخاب مجری تا مهمانانی که به ایرانیوم دعوت می‌شوند، همگی زیر ذره‌بین مردم رفته‌اند و همین موضوع باعث شده تا ایرانیوم بر سر زبان‌ها بیفتد.

به گزارش مووی مگ به نقل از روزنامه جوان، محمدرضا رضائیان، تهیه کننده «ایرانیوم» بیشتر درباره این برنامه می‌گوید.

ایرادی که بسیاری از مجریان تلویزیون نیز گرفته‌اند، انتخاب مجید افشاری است، کسی که سابقه اجرا ندارد و در فضای مجازی مشهور شده!

مجید افشاری یکی از خوش اخلاق‌ترین و بااستعداد‌ترین افرادی است که با اقبال رسانه نیز روبه‌رو شده و در «خندوانه» درخشیده بود. من به عنوان برنامه ساز موفقیت وی را دیده بودم و فکر می‌کردم می‌شود از آن استعداد در میزانسن اجرا نیز استفاده کرد. به خصوص اینکه وی رویکرد و لحن با نشاطی دارد و ما به دنبال آدمی بودیم که این ظرفیت را در کنار پذیرش مخاطب داشته باشد.

ولی حاشیه‌هایی هم داشته مثل اجرای استندآپ درباره پرستاران!

قاطعانه می‌گویم که مجید افشاری در آن استندآپ اشتباه کرد. این موضوع را در جلسه‌ای که با او داشتم هم گفتم. او هم قبول دارد که اشتباه کرده، البته آن اجرا در یک محیط بسته بوده که فکر می‌کنم فضای دانشگاهی است و انتشار ویدئوی آن ناشی از اختلافات میان عوامل برنامه سر چگونگی اجرا بوده است.

برسیم به مهمان‌های برنامه، ایرج ملکی و برادرزاده‌اش، چرا آن‌ها را دعوت کردید که بعد عذرخواهی کنید؟

بعد از برنامه ایرج ملکی با دعوت از فواد صفاریان و کوروش سلیمانی به این موضوع پرداختیم. دعوت از ایرج ملکی و میزانسن قرار گرفتن مجید افشاری جلوی مهمان‌ها غلط بود، البته قبل از ما ایرج ملکی در برنامه علی ضیاء هم حضور پیدا کرده بود که در روز ملی سینما پخش شد و کسی نگفت چرا ایرج ملکی را دعوت کرده‌اند! اگر صرف دعوت کردن را بگیریم، باید آن برنامه هم ایراد گرفت.

اگر قبول دارید که دعوت از ایرج ملکی غلط بوده چرا اصلاً دعوتش کردید؟

من مخالف بودم، اما از پس گروه ایده‌پردازی برنامه برنیامدم. به نظرم برنامه تلویزیونی باید با مجلات زرد که برای فروش بیشتر سراغ چهره‌ها می‌روند تا با عکس روی جلد آن‌ها امکان فروش دکه‌ای داشته باشند، تفاوت داشته باشد.

تیم ایده‌پرداز برنامه چرا اصرار داشت که ایرج ملکی به ایرانیوم بیاید؟

آن‌ها معتقد بودند ایرج ملکی در فضای مجازی شهرت دارد و می‌توان از این جهت به موضوع فضای مجازی پرداخت و حتی خود ایرج ملکی باعث می‌شود که برنامه دیده شود. من هم گفتم برای ایجاد تعادل محمد امین کریم پور هم به برنامه دعوت شود و این چالش با وی شود که نباید صرفاً با کار‌هایی مثل تولید کلیپ و رقصیدن و چادر سر پسر کردن دنبال جمع کردن فالور بود. با این کار حداقل کسانی که کلیپ‌های وی را می‌بینند به این فکر می‌کنند که نمی‌توان از این آدم‌ها الگو بگیرند.

فکر نکنم به نتیجه دلخواه رسیده باشید!‌

می‌گویند از قضا سرکنگبین صفرا فزود، داستان ما شده و قضیه برعکس شد، البته این را هم بگویم من سر تدوین حدود نیم ساعت از مصاحبه ایرج ملکی را دور ریختم وگرنه هر کدام از دقایق آن می‌توانست ماه‌ها سوژه مردم در فضای مجازی باشد. ما با یک روز فاصله از فیلمبرداری، پخش داریم و وقت چندانی برای بازبینی برنامه نداریم و اگر دوباره آن برنامه ادیت می‌شد قطعاً چند آیتم را حذف می‌کردم و در سوئیچ روی مجید افشاری تجدید نظر می‌کردم که صورتش القای مسخره کردن ندهد.