image 13970618700 img 20180909 193245

نمایشگاه نقاشی تهمینه میلانی پس از آن که با واکنش‌های منفی از سوی کارشناسان هنری و کاربران شبکه‌های اجتماعی مواجه شد و عده‌ای او را به کپی برداری از آثار هنرمندان خارجی متهم کردند، تعطیل شد. میلانی گفته عده‌ای تهدید کردند آثار خود را مقابل نمایشگاه آتش می‌زنند!

ایرنا گزارش داده که تعدادی از هنرمندان نیز نقاشی‌های میلانی را ضعیف و کپی‌ شده از آثار جنی میلیهف «jenny meilihove» که در حوزه طراحی کتاب کودک و کارت پستال فعال است و برخی آثار «آمادئو مودیلیانی» نقاش مشهور ایتالیایی برشمردند.

با توجه به اینکه قیمت این آثار ۲۵ میلیون تومان در نظر گرفته شده بود معترضان این قیمت را مناسب برای چنین آثار ضعیفی نمی دانستند.

اولین نمایشگاه انفرادی نقاشی‌های تهمینه میلانی با عنوان «فیلم‌هایی که نساختم» عصر پنجشنبه، ۱۵ شهریور در گالری ایوان افتتاح شد و قرار بود تا ۲۱ شهریور ادامه داشته باشد.

این نمایشگاه شامل ۲۶ تابلوی نقاشی بود که در توضیح نمایشگاه آمده بود که میلانی بعد از ۴۰ سال دست به رنگ و قلم مو برده و نقاشی کرده است.

اعتراض ها از همان روز افتتاحیه در شبکه های اجتماعی بالا گرفت و چند هنرمند جوان مقابل در ورودی گالری ایوان، تعدادی از کارهای هنری استادان شاخص تجسمی همچون محسن وزیری مقدم و بهمن محصص را در دست داشتند و در یک حرکت اعتراضی از مردم نام خالق این آثار را می پرسیدند و معتقد بودند که مردم باید به تماشای هنر واقعی بروند.

میلانی نیز چند ساعت قبل در صفحه اینستاگرام خود نوشت: «دوستان عزیز. من یک گالری نقاشی گذاشتم و جامعه جوان هنرهای تجسمی در اعتراض به اینکه چرا گالری ها به جای نمایش آثار آنها، نقاشی‌های مرا به نمایش گذاشته اند آشوب کردند. روز افتتاحیه هم پای پلیس به میان آمد. متاسفانه امروز کار به تهدید آتش زدن آثار هنری خود در مقابل گالری ایوان کردند. متاسفانه اعلام می کنم تا اطلاع ثانوی گالری تعطیل است

این درحالی است که این هنرمند در پست قبلی خود ضمن اعتراف به شباهت آثار خود به جنی میلیهف نوشته است: « دوستان عزیز. من الان رفتم در صفحه خانم و این تصویرو دیدم و متوجه شباهت نقاشی خودم با کار ایشان شدم. از این بابت قلبا متاسفم. این تابلو را از نمایشگاه خارج و صدمه وارد شده را جبران می کنم