225222685

سال 1397 را میتوان از سال های پر کار در شبکه نمایش خانگی دانست.

در این سال رکورد هایی در زمینه فروش محصولات در شبکه نمایش خانگی به ثبت رسید که نشان دهنده کیفیت بالای محصولات تولید شده در این شبکه و همچنین رغبت مخاطبین به مشاهده و پیگیری محصولات و بخصوص سریال های شبکه نمایش است.

برخی از سریال ها و مجموعه های تولید شده در سال 1397 و برای نمایش در شبکه نمایش خانگی عبارتند از : ساخت ایران 2 ، گلشیفته ، احضار ، ممنوعه ، ریکاوری ، رقص روی شیشه و نهنگ آبی می باشد.

در ادامه به بررسی و معرفی برخی از این سریال ها میپردازیم.

سریال ممنوعه                       

این سریال را میتوان از سریال های با سبک جدید در شبکه نمایش خانگی دانست. ممنوعه در شهریور ماه 1397 شروع به پخش در شبکه نمایش خانگی کرد. اما پس از مدتی و قبل از ماه محرم و صفر پخش آن متوقف شده و پس از پایان صفر مجددا پخش ممنوعه از سر گرفته شد.

نکته قابل توجه این است که این توقف که بدلیل وجود چند سکانس جنجالی در ممنوعه رخ داده بود نه تنها باعث آسیب نشد ، بلکه به نوعی تبلیغاتی برای این سریال شد.

بطوریکه پس از شروع پخش مجدد دانلود سریال ممنوعه به صورت قانونی به شدت افزایش یافت و مخاطبین آن افزایش چشمگیری داشتند.

پس از انتشار 13 قسمت از ممنوعه فصل اول آن پایان یافته و از هفته بعد، فصل دوم آن شروع به پخش کرد.

ممنوعه به کارگردانی امیر پورکیان و با حضور بازیگران بزرگی همچون میلاد کی مرام ، نیکی کریمی ، خاطره اسدی، امیرحسین آرمان، آناهیتا درگاهی، مجید مظفری و آتیلا پسیانی ، الهه حصاری ، پژمان بازغی ، هادی حجازی فر ، لیلا زارع ، آناهیتا درگاهی ، نیلوفر رجایی‌فر و نیما شعبان نژاد تولید و پخش شده است.

سریال نهنگ آبی

سریال نهنگ آبی نیز از سریال های تولید شده برای شبکه نمایش خانگی است که با کارگردانی فریدون جیرانی ساخته شده است.

در خلاصه داستان سریال نهنگ آبی آمده است : سریال نهنگ آبی که با سرمایه‌‎گذاری سعید ملکان، شرکت هنر اول و فیلیمو تولید شده، اولین سریالی است که فیلیمو در مقام سرمایه‌گذار در تولید آن مشارکت داشته است. لیلا حاتمی و ساعد سهیلی بازیگران نقش‌های اصلی این اثر هستند و داستانی معمایی-عاشقانه را در فضایِ ماجراجویانه سریال رقم می‌زنند.

بنظر می رسد نقش اصلی سریال نهنگ آبی ساعد سهیلی باشد ، سایر بازیگران این سریال نیز عبارتند از : لیلا حاتمی، حسین یاری، ویشکا آسایش، ماهور الوند، مصطفی زمانی، پریوش نظریه، آزاده صمدی، الهام کردا، حمیدرضا آذرنگ، ستاره پسیانی، فرهاد آئیش و دیبا زاهدی

دانلود سریال نهنگ آبی به صورت کاملا قانونی از سه شنبه 9 بهمن 1397 و از طریق پورتال سبزپندار مقدور خواهد بود.

سریال ریکاوری

سریال ریکاوری که قرار بود طی دو ماه اخیر پخش شود به دلیل مشکلاتی منتشر نشد. بنظر می رسد پس از مشکلاتی که برای سریال ممنوعه به وجود آمد و فشار هایی که بر روی وزارت ارشاد از طرفی بخاطر سکانس های جنجالی ممنوعه و از سوی دیگر بخاطر توقف انتشار آن پس از انتشار سه قسمت بود. سختگیری های وزارت ارشاد برای سریال های بعدی دامن ریکاوری را گرفته است.

جمال گلی تهیه کننده این مجموعه نیز بار ها در این بار صحبت هایی داشته است و تاکید داشته برای جلوگیری از تکرار اتفاقی که برای مجموعه ممنوعه افتاده بود ترجیح می دهد سریال بطور کامل تایید شود و پس از آن پخش آن در شبکه نمایش خانگی آغاز گردد.

کارگردان ریکاوری بهادر اسدی است و بازیگران آن عبارتند از : مجید واشقانی، پوریا پورسرخ، هومن برق نورد، عزت مهرآوران، مریم معصومی (در نقش طناز)، سیما تیرانداز، شبنم قلی خانی، شیوا طاهری، ندا قاسمی، نگار عابدی، مهسا کامیابی، الهام شعبانی، یاشار هاشم زاده و عباس جمشیدی فر

طبق گفته پخش کننده ، دانلود سریال ریکاوری درشبکه نمایش خانگی به صورت قانونی از 14 بهمن 1397 مقدور خواهد بود و شما میتوانید با مراجعه به سایت سبزپندار به نشانی www.sabzpendar.com  نسبت به دانلود این سریال اقدام کنید.

سریال رقص روی شیشه

رقص روی شیشه نیز از آثاری است که بنظر می رسد تا قبل از پایان سال 97 منتشر شود. این سریال توسط مهدی گلستانه کارگردانی شده و با حضور بازیگرانی همچون هدی زین العابدین، بهرام رادان، امیر آقایی، مهتاب کرامتی، میترا حجار، بیتا فرهی، همایون ارشادی، سحر قریشی، یاسر بختیاری، پرلان پروانه، مهرداد صدیقیان، ابوالفضل میرى، حامد کمیلی، ستاره اسکندری، فرزاد فرزین، علیرضا زمانی نسب

البته همه این دوستان بعنوان بازیگر در سریال نبوده و با توجه به سبک جدید این سریال و داشتن حتی تیتراژ های بسیار متنوع و با حضور خواننده های بزرگ، بعضی از خواننده ها نیز طبق گمانه زنی ها جز بازیگران خواهند بود. البته هنوز اطلاعات کامل و دقیقی در این مورد منتشر نشده است.

گفته می شود رقص روی شیشه در 26 قسمت و در ژانر عاشقانه و اجتماعی ساخته می شود.

سریال رقص روی شیشه در واقع برای مذمت مهاجرت از کشور و مخالفت با این موضوع و همچنین در راستای افزایش ارزش و اهمیت خانواده بین جوانان ساخته می شود.

به گفته مهدی گلستانه «رقص روی شیشه» یک ملودرام اجتماعی است و بازیگران و گروه آن نیز با سریال عاشقانه تفاوت های بسیاری دارند.

بنظر میرسد دانلود سریال رقص روی شیشه بصورت قانونی و انتشار آن در شبکه نمایش خانگی تا قبل از آغاز سال 1398 انجام شود.البته تاریخ دقیقی تاکنون در اینباره مشخص نشده است.

علاوه بر انتشار و دانلود سریال ایرانی بصورت قانونی و حتی فیلم های سینمایی که معمولا پس از اکران در شبکه نمایش خانگی منتشر می شوند. برخی از انیمیشن ها و فیلم های ترجمه شده و یا ساخته شده در ایران نیز طی سال 1397 در این شبکه منتشر شده اند.

شما کاربران عزیز میتوانید با مراجعه به سایت سبزپندار به آدرس www.sabzpendar.com نسبت به مشاهده جزئیات و همچنین دانلود همه محصولات شبکه نمایش خانگی به صورت قانونی اقدام کنید.