1804119 600

مهیار بهرام اصل دانشجوی نقاشی به اتهام "توهین" به تهمینه میلانی، کارگردان، به ۳۵ ضربه شلاق محکوم شد. این حکم به صورت تعزیری صادر شده، با توجه "به اوضاع و احوال موثر، شرایط روانی حاکم و جوانی متهم و پیش‌بینی اصلاح او و فقدان سابقه کیفری موثر" اجرای حکم برای سه سال به تعلیق درآمده است.

به گزارش مووی مگ به نقل از رکنا، مهیار بهرام اصل، دانشجوی نقاشی، از اتهام تهدید که از سوی خانم میلانی عنوان شده بود تبرئه شده است.

مهیار بهرام اصل در اعتراض به برگزاری نمایشگاه نقاشی‌های خانم تهمینه میلانی با عنوان "فیلم‌هایی که نساختم" در تابستان سال گذشته در گالری ایوان تهران حاضر شد و در آن‌جا هم‌زمان با نمایش لایو در اینستاگرام به بحث پرداخت که در نهایت تنش ایجاد شد.

C7BB1ACE C0B0 4E9B 89BD BF307312

منتقدان برگزاری آن نمایشگاه، خانم میلانی را متهم به "کپی‌کاری" از آثار دیگران می‌کردند و گروهی نیز اعتراض داشتند که سینماگران "با استفاده از شهرت خود و بدون دانش و تجربه کافی" در هنرهای دیگر ورود می‌کنند و برای مثال در حوزه نقاشی به گالری‌ها به راحتی دسترسی دارند در صورتی که این امکان در دسترس نقاشان جوان نیست.

شکایت تهمینه میلانی از مهیار بهرام اصل و حکم صادره به موضوع تازه‌ای برای اعتراض به تهمینه میلانی در شبکه‌های اجتماعی تبدیل شده است.

همزمان، علاقمندانِ واقعی هنر نیز با ایجادِ هشتگِ #مهیار_بهرام_اصل_تنها_نیست در فضای مجازی؛ کوشیدند از ایشان حمایت کنند.