مسعود فراستی قهرمان اصغر فرهادی

«مسعود فراستی» منتقد سینما فیلم «قهرمان» (A Hero) را نه یک فیلم بد بلکه «مفلوک» می‌خواند. این منتقد در صفحه اینستاگرام خود وعده نقد مفصلی در برنامه «هفت» می‌دهد اما پیش‌نمایشی از آن را با دنبال‌کنندگانش در میان می‌گذارد.

فراستی می‌گوید:‌ «به نظرم «قهرمان» فیلم بدی نیست، فیلم بیچاره و مفلوکی است. بدتر از «فروشنده». فیلم آن‌قدر مفلوک است که جایزه را گدایی می‌کند و بی‌همه‌چیز است. متأسفم برای کسانی که فریبش را خوردند. فیلم به نظر من یک تله‌فیلم بسیار ضعیف و عقب‌مانده است.»

به گزارش مووی مگ به نقل از 30نما، فراستی در حالی به «قهرمان» واکنش نشان داده که حواشی فیلم به اوج خود رسیده است. فرهادی این هفته با انتشار بیانیه‌ای به «تهمت‌ها و تخریب‌ها» پاسخ داد و نوشت: «چگونه من را فریبکارانه منتسب به حکومتی می‌کنید که رسانه‌های تندرویش از هیچ تلاشی برای تخریب و حاشیه‌سازی و انگ زدن به من در سال‌‌های قبل فروگذار نکرده‌ اند؛ حکومتی که نظرم را به صراحت درباره‌ی مصائبی که همه‌ی این سال‌ ها موجبش شده، گفته‌ ام؛ نوشته‌ ها و گفته‌ هایم درباره‌ی تمام آن‌ ها موجود است، از دی ماه ۹۶ و آبان ۹۸ تا فاجعه‌ی تلخ و نابخشودنی مسافران کشته شده‌ی هواپیمای اوکراینی، از تبعیض‌‌های ظالمانه بر زنان و دختران تا بردن کشور به مسلخ کرونا.»

فرهادی اضافه کرده بود: «اگر معرفی فیلم من از سوی ایران برای مراسم اسکار شما را به این نتیجه رسانده که من زیر سایه‌ی پرچم شما هستم، صراحتا اعلام می‌کنم که هیچ مشکلی با لغو این تصمیم ندارم. دیگر برایم سرنوشت فیلمی که با جان و دل ساخته‌ام، مهم نیست؛ چه در ایران، چه در بیرون از ایران. این فیلم ساخته شده است و اگر جانی داشته باشد می‌ماند، اگر نه، فراموش می‌شود.»

«قهرمان» از ۷ ژانویه در سالن‌های سینما و از ۲۱ ژانویه از آمازون پرایم ویدیو پخش خواهد شد.