golden-globes-2011-logo-590x357_wm


امسال هم مثل هر سال مراسم جوایز گلدن گلاب برگزار شد و بعد از کلی گمانه زنی ها درباره برندگان احتمالی ، بالاخره برندگان واقعی جوایز مشخص شدند! نکته ای که در اهدای جوایز امسال به چشم می خورد این است که تقریبا هیچ غافل گیری در لیست برنده ها به چشم نمی خورد و تقریبا همه همان کسانی هستند که از مدتها پیش احساس می شد که باید جوایز را بگیرند. حالا با توجه به لیست برنده ها ، می توان برندگان احتمالی اسکار را از دل همین لیست بیرون کشید زیرا از قدیم کسانی که گلدن گلاب می گرفتند معمولا در اسکار نیز موفق می شدند. برای درک این موضوع کافی است سری به لیست برنده های سالهای گذشته بزنید. اما لیست برندگان ( در اینجا تنها به جوایز سینمایی و مهمترین جوایز تلویزیونی اشاره می کنیم )  به این شرح است :


social

کاندیدهای بهترین فیلم درام سال :

Black Swan

The Fighter

Inception

The King's Speech

The Social Network

برنده : The Social Network

 

 

 

the_kids

کاندیدهای بهترین فیلم موزیکال یا کمدی سال :

Alice in Wonderland

Burlesque

Red

The Tourist

The Kids Are All Right

برنده : The Kids Are All Right

 

 

کاندیدهای بهترین بازیگر نقش اول مرد در یک فیلم درام :

colin

Jesse Eisenberg  برای فیلم

The Social Network

James Franco برای فیلم  127 Hours

Ryan Gosling برای فیلم Blue Valentine

Mark Wahlberg برای فیلم The Fighter

برنده : Colin Firth برای فیلم The King's Speech

 

کاندیدهای بهترین بازیگر نقش اول زن برای یک فیلم درام :

natalie

Halle Berry برای فیلم

Frankie and Alice

Nicole Kidman برای فیلم Rabbit Hole

Jennifer Lawrence برای فیلم winter's Bone

Michelle Williams برای فیلم Blue Valentine

Natalie Portman  برای فیلمBlack Swan

برنده : Natalie Portman برای فیلم Black Swan

 

کاندیدهای بهترین بازیگر نقش اول مرد برای یک فیلم کمدی یا موزیکال :

paul

Johnny Depp برای فیلم The Tourist

Johnny Depp برای فیلم Alice in Wonderland

Jake Gyllenhaal برای فیلم Love and Other Drugs

Paul Giamatti برای فیلم Barney's Version 

Kevin Spacey برای فیلم Casino Jack

برنده : Paul Giamatti برای فیلم Barney's Version

 

کاندیدهای بهترین بازیگر نقش اول زن برای یک فیلم کمدی یا موزیکال :

annet

Anne Hathaway برای فیلم Love and Other Drugs

Angelina Jolie  برای فیلم The Tourist

Julianne Moore برای فیلم The Kids Are All Right

Emma Stone برای فیلم Easy A

Annette Bening برای فیلم The Kids Are All Right

برنده : Annette Bening برای فیلم The Kids Are All Right

 

کاندیدهای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد :

Michael Douglas  برای فیلم chiristianWall Street: Money Never Sleeps

Andrew Garfield  برای فیلم The Social Network

Jeremy Renner  برای فیلم The Town

Geoffrey Rush  برای فیلم The King's Speech

Christian Bale  برای فیلم The Fighter

برنده : Christian Bale برای فیلم The Fighter

 

 

 

کاندیدهای بهترین بازیگر نقش مکمل زن :

melisa

Amy Adams برای فیلم he Fighter

Helena Bonham Carter برای فیلم The King's Speech

Mila Kunis برای فیلم Black Swan

Jacki Weaver برای فیلم Animal Kingdom

Melissa Leo برای فیلم The Fighter

برنده : Melissa Leo برای فیلم The Fighter

 

 

کاندیدهای بهترین کارگردان سال :

david

Darren Aronofsky برای فیلم Black Swan

Tom Hooper برای فیلم The King's Speech

David Fincher  برای فیلم The Social Network

Christopher Nolan  برای فیلم Inception

David O. Russell برای فیلم the Fighter

برنده : David Fincher برای فیلم The Social Network

 

کاندیدهای بهترین فیلمنامه سال :

Hours  Danny Boyle, Simon Beaufoy 127

social

Inception: Christopher Nolan

The Kids Are All Right: Stuart Blumberg, Lisa Cholodenko

The Social Network: Aaron Sorkin

The King's Speech: David Seidler

برنده : The Social Network: Aaron Sorkin

 

کاندیدهای بهترین موسیقی سال :

Burlesque: Samuel Dixon, Christina Aguilera, Sia Furler-Bound to You

burlesque

Country Strong: Bob DiPiero, Tom Douglas, Hillary Lindsey, Troy Verges -Coming Home

Burlesque: Diane Warren - You Haven't Seen The Last of Me

The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader : Carrie Underwood, David Hodges, Hillary Lindsey-There's A Place For Us

Tangled: Alan Menken, Glenn Slater-I See the Light

برنده : Burlesque: Diane Warren - You Haven't Seen The Last of Me

 

کاندیدهای بهترین فیلمنامه های اقتباسی سال :

The Social Network : Trent Reznor, Atticus Ross

social

Hours : A.R. Rahman 127

Alice in Wonderland: Danny Elfman

Inception: Hans Zimmer

The King's Speech : Alexandre Desplat

برنده : The Social Network : Trent Reznor, Atticus Ross

 

 

کاندید بهترین انیمیشن های سال :

Toy Story 3

toy_story

Despicable Me

How to Train Your Dragon

The Illusionist

Tangled

برنده : Toy Story 3

 

کاندیدهای بهترین فیلم خارجی :

In a Better World (2010)- Denmark

heavenBiutiful (2010)-Mexico/Spain

The Concert (2009)-France

The Edge (2010) - Russia

I Am Love (2009)-Italy

برنده : In a Better World (2010)- Denmark


کاندیدهای بهترین سریال درام:

boardwalk

Dexter

The Good Wife

Boardwalk Empire

Mad Men

The Walking Dead

برنده : Boardwalk Empire

 

کاندیدهای بهترین سریال کمدی یا موزیکال :

Glee

The Big Bang Theory

glee

Modern Family

Nurse Jackie

Rock 30

برنده : Glee

برای مشاهده لیست کامل برندگان به اینجا مراجعه نمایید.