فیلم‌های «آینه‌های روبرو» به کارگردانی نگار آذربایجانی و «پیمان» به کارگردانی مجید فهیم‌خواه از سوم آبان اکران می‌شوند.

دو فیلم «آینه‌های روبرو» و «پیمان» از سوم آبان در گروه آزاد در سینما آزادی و به صورت چرخشی اکران می‌شوند.

«پیمان» به کارگردانی مجید فهیم‌خواه فیلمی با بازی محمدرضا فروتن و سپیده خداوردی ساخته شده است.

فروتن در این فیلم در نقش پسری به نام پیمان ایفای نقش کرده است که توسط دوستش با دختری آشنا می‌شود. او تصمیم می‌گیرد تا با آن دختر ازدواج کند اما دختر پس از مدتی ناپدید می‌شود.

 IMAGE634859136301507923

«پیمان» شهریور ماه سال 90 در رشت و انزلی جلوی دوربین رفت، اما مراحل فنی آن به درازا کشید و طی دو مقطع انجام شد تا به تازگی آماده نمایش شود. نادر معصومی «پیمان» را فیلمبرداری کرده و پخش آن به مؤسسه سینمایی راه عرفان (محسن مسافرچی) سپرده شده است.

این دومین فیلم بلند سینمایی مجید فهیم‌خواه است. او سال 75 فیلم «اعتراف» را با بازی پژمان بازغی ساخت که اکران عمومی شد.

«آینه‌های روبرو» نیز بالاخره پس از کش و قوس‌های فراوان روی پرده می‌رود. این فیلم قصه آشنایی دو زن جوان از موقعیت‌های کاملا متضاد اجتماعی است که هر کدام با انگیزه‌ای متفاوت به جاده قدم گذاشته‌اند.

 IMAGE634859137141257398

این فیلم اولین فیلم بلند داستانی در سینمای ایران است که یکی از شخصیت‌های محوری آن، دختری دوجنسیتی، با هنرمندی شایسته ایرانی است. شخصیت دیگر فیلم، زنی جوان، مذهبی و سنتی است که با تجربه‌ای محدود، به ماجراهایی ناخواسته کشیده می‌شود.

«آینه‌های روبرو» به کارگردانی نگار آذربایجانی و تهیه‌کنندگی فرشته طائرپور در جشنواره‌های مختلف جهانی حضور داشته و جوایز متعددی را دریافت کرده است. شایسته ایرانی و غزل شاکری دو بازیگر اصلی این فیلم هستند.

خبرآنلاین