IMAGE634957575790800063

تهیه‌کننده و کارگردان فیلم سینمایی «حوض نقاشی» در یادداشتی درباره حضور نداشتن خود در مراسم اختتامیه سی و یکمین جشنواره فیلم فجر توضیحاتی ارائه دادند.

متن این یادداشت که نسخه‌ای از آن در اختیار خبرآنلاین قرار گرفته به شرح زیر است:

«با تبریک سالگرد انقلاب اسلامی ایران و تبریک مضاعف به همه همکاران عزیزمان در سینمای ایران بالاخص آن دسته از فیلمسازان که در پایان جشنواره جایزه گرفتند برخود لازم دانستیم بابت عدم حضور و دریافت جایزه مردمی «حوض نقاشی» توضیحات مختصری به شما مردم عزیز اعلام نماییم.

این جایزه را ما باید از دست کسی می‌گرفتیم که چهار سال است بنا حق و در عین عدم شایستگی بر بزرگ‌ترین، حساس‌ترین و مهم‌ترین وزارتخانه فرهنگی کشور تکیه زده است. در ایام وزارت ایشان، فرهنگ کشور روزهای تلخ و اندوهباری را سپری می‌کند. کتاب، مطبوعات، تئاتر، موسیقی و سینما روزهای دردناک و دشواری را سپری می‌کنند. وزیری که علیرغم حکم قانون، لجوجانه قفل بر خانه اهل سینمای ایران نهاده است و فرقه‌ای را به امر اداره سینما گمارده که جز بی‌تدبیری، عدم کفایت و کاشتن تخم نفاق و تفرقه در سینمای ایران دستاوردی نداشته و ندارند.

ما چگونه می‌توانستیم جز با عدم حضورمان صدای اعتراض هزاران تن ازاهل فرهنگ و هنر کشور را که این روزها جز خوردن خون دل چاره‌ای ندارند به گوش شما مردم عزیز می‌رساندیم؟

لذا گرفتن جایزه را از دست ایشان را جفا به شما مردم و فرهنگ ایران می‌دانیم، گرچه لازم است به محضر شما مردم خوب برسانیم که اینان حرمت رای شما را نیز پاس نداشتند و در دقایق پایانی جشنواره با رای شما کاری کردند که عقل از بازگو کردن آن شرم دارد.

جایزه ما محبت و لطف شما بود به فیلم «حوض نقاشی» که در هر نمایش نثار گروه سازنده آن کردید.

باز هم ما را ببخشید.

منوچهر محمدی / مازیار میری»

فیلم «حوض نقاشی» با بازی شهاب حسینی و نگار جواهریان در این دوره جشنواره فیلم فجر برنده جایزه بهترین فیلم از نگاه تماشاگران و جایزه طراحی صحنه و لباس (آتوسا قلمفرسایی) شد.

 

خبرآنلاین