2 1 201511615198

جولین مور برنده جایزه گلدن گلوب و نامزد اسکار از دیگر نامزد اسکار جایزه بهترین بازیگر زن نقش اصلی برای آنکه در نطق هنگام پذیرش جایزه انتخاب منتقدان ۲۰۱۵ از او یاد نکرده است، عذرخواهی کرد.

به‌ گزارش مووی مگ به نقل از آنا، جولین مور که امسال برای بازی در «همچنان آلس» برنده گلدن‌گلوب و چند جایزه دیگر منتقدان آمریکایی شده و به عنوان بخت اول دریافت جایزه اسکار بازیگر زن نقش اول مطرح است و در اوایل سال جاری خورشیدی نیز جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره کن را برای «نقشه‌هایی برای ستارگان» دریافت کرده، از ماریون کوتیار که امسال با دو فیلم «دو روز، یک شب» و «مهاجر» درخشیده و برای فیلم اول به فهرست نامزدهای اسکار پیوسته اما در میان نامزدهای گلدن‌گلوب حضور نداشته است، بابت نبردن اسم او در سخنرانی زمان دریافت جایزه انتخاب منتقدان معذرت خواست و ابراز شرمندگی کرد.

به نوشته هالیوود ریپورتر، در مراسم سالانه جوایز انتخاب منتقدان در پالادیوم هالیوود که پنجشنبه شب به وقت لس‌آنجلس (صبح جمعه به وقت تهران) برگزار شد، جولین مور هنگام نطق پذیرش جایزه بهترین بازیگر زن نقش اصلی از همه رقبای خود یاد کرد، الّا ماریون کوتیار که برای «دو روز، یک شب» رقیب او در این جوایز بود و مهم‌ترین رقیب وی در اسکار نیز محسوب می‌شود. وی پس از رفتن به روی صحنه و گرفتن جایزه از دست پاتریک استوارت، در مورد رقبایش گفت که «پیوسته از هر کاری که آنها کرده‌اند، الهام گرفته‌ام: از ریس (ویترسپون) و راه رفتن اندوهناکش؛ و رزاموند (پایک) و خشمش؛ و فلیسیتی (جونز) و پایداریش

دوربین شبکه اصلی پخش زنده مراسم نیز روی چهره همه نامزدها حرکت کرد، غیر از کوتیار که او نیز در مراسم حضور داشت.

جولین مور برای جبران این کوتاهی، پستی در توییتر خود منتشر کرده و در آن نوشته است: «من در نطق امشبم فراموش کردم از ماریون کوتیار یاد کنم، و شرمنده شدم. او در همه‌چیز عالی است+ مخصوصاً در «دو روز، یک شب».»

ماریون کوتیار در جشنواره کن امسال نیز برای همین فیلم رقیب اصلی جولین مور «نقشه‌هایی برای ستارگان» بود و به‌نظر می‌رسید از مور و سایر بازیگران زن فیلم‌های مطرح آن جشنواره بخت بیشتری برای دریافت جایزه بازیگری آن جشنواره دارد، اما در نهایت عرصه رقابت را به جولین مور واگذار کرد.

جولین مور در فیلم «همچنان آلیس» نقش یک استاد زبان‌شناسی مبتلا به آلزایمر را بازی و فروپاشی مرحله به مرحله شخصیت او را تصویر می‌‌کند. ماریون کوتیار در فیلم فرانسه زبان «دو روز، یک شب» ساخته برادران داردن بلژیکی در نقش زن کارگری ظاهر می‌شود که ناچار است رضایت همکارانش را برای انصراف از پاداش سالانه خودشان جلب کند تا کارش را از دست ندهد.