spec343

نمایی از فیلم «اسپکتر»، بیست‌و‌چهارمین فیلم از فرانشیز جیمزباند و فیلم کوتاهی از پشت صحنه آن منتشر شد.

به‌ گزارش مووی مگ به نقل از آنا، اولین تصویر از دنیل کریگ در نقش مأمور 007 در فیلم «اسپکتر» (SPECTRE) به کارگردانی سام مندز منتشر شد. همچنین چند سایت‌ اینترنتی فیلم کوتاهی از پشت صحنه این فیلم را که فیلم‌برداری‌اش این روزها در اتریش در جریان است، به نمایش گذاشتند.

لوکیشن‌های فیلم‌برداری «اسپکتر» علاوه بر باکینگهام‌شایر، لندن و رم در طنجه و ارفود مراکش، مکزیکو سیتی و شهرهای سولدن و اوبرتیلیاخ و دریاچه آلتوسی در اتریش هستند.

عنوان فیلم «اسپکتر» از نام یک سازمان مخوف تروریستی گرفته شده که قبلاً در فیلم‌ها و داستان‌های جیمز باند نیز مطرح شده و مخفف عبارت Special Executive for Counter-intelligence, Terrorism, Revenge, and Extortion است. در فیلم‌نامه‌ای که جان لوگان برای اسپکتر» نوشته است و نیل پورویس و رابرت وِید بازنویسی کرده‌اند مأمور 007 اینتلیجنت سرویس یا همان جیمز باند مشهور با دریافت پیامی مخفی از یکی از آشنایان قدیمی وارد نقشه‌های می‌شود. مدیر واحدی در اینتلیجنت سرویس که جیمزباند زیر نظر اوست (با نام سازمانی M که رالف فاینس به‌عنوان جانشین جودی دنچ فیلم‌های قبلی نقش او را بازی می‌کند) مجبور است با نیروهایی سیاسی بجنگد تا سرویس مخفی او سر پا بماند و در همین حال، جیمز باند در تلاش است تا لایه لایه از پوشش توطئه و فریبی را که در اطرافش گسترده است، بشکافد و به واقعیت هولناکی که پشت نام SPECTRE مخفی شده است، پی ببرد.

تعدادی از بازیگران فیلم قبلی جیمز باند، «اسکای‌فال» که در فیلم «اسپکتر» نیز دارند، عبارتند بن ویشا در نقش Q ، نیومی هریس در نقش ایو مانی‌پانی و روروی کینر در نقش بیل تَنر. همچنین کریستوف والتز، بازیگر «اراذل بی‌آبرو»، «جانگو زنجیر گسیخته»، «آب برای فیل‌ها» و «سه‌تفنگدار» در فیلم «اسپکتر» نقش دشمن شرور جیمزباند را ایفا خواهد کرد که استاورو ارنست بلوفلد نام دارد، شخصیت خبیثی که در 7 فیلم جیمز باندی قبلی، از جمله در «الماس‌ها ابدی‌اند» و «فقط بخاطر چشم‌های تو» حضور داشته است و بازیگرانی همچون دانالد پلیزنس و تلی ساوالاس در نقش او ظاهر شده‌اند. «اسپکتر» در فیلم‌های قبلی جیمزباند نام گروه تحت رهبری استاورو ارنست بلوفلد بود و چند بار در فیلم‌ها به این نام اشاره شده بود.

مونیکا بلوچی، بازیگر 50 ساله ایتالیایی و بازیگر فیلم‌های «مالنا»، «مصایب مسیح» و مجموعه «ماتریکس» در فیلم تازه جیمز باند در نقش شخصیتی به‌نام لوسیا اسکیارا ظاهر خواهد شد. لئا سیدو بازیگر فرانسوی «اراذل بی‌آبرو»، «مأموریت غیرممکن: پروتکل شبح»، «آبی گرمترین رنگ است»، «هتل بزرگ بوداپست» و «سن‌لورن» نیز در این فیلم در نقش شخصیتی به‌نام مدلین سوان در مقابل مأمور 007 ایفا خواهد کرد.

در ویدئوی کوتاهی با زمان 1 دقیقه و 49 ثانیه از تصاویر پشت صحنه این فیلم که در کوهستان‌های پربرف اتریش گرفته شده است، لئا سیدو یک لحظه جلوی دوربین می‌آید و منطقه سولدن، مکان فیلم‌برداری را معرفی می‌کند؛ دِیو باتیستا بازیگر آمریکایی «نگهبانان کهکشان» که در این فیلم نقش حریف گردن کلفت جیمزباند و نوچه رئیس گروه «اسپکتر» را بازی می‌کند، از اینکه برای اولین بار در عمرش به کوهستان آمده است، می‌گوید؛ گرگ ویلسن، دستیار تهیه‌کننده می‌گوید صحنه‌های اکشن اصلی فیلم قرار است در این مکان گرفته شود دنیس گاسنر، طراح صحنه به وجود تأسیسات منحصر به‌فرد و مدرنی در منطقه برف‌خیز سولدن که برای این فیلم لازم داشته‌اند، اشاره می‌کند و مارتین جوی، برنامه‌ریز تولید واحد اتریش فیلم «اسپکتر» از چالش‌های متعددی که جغرافیا و آب‌و‌هوا پیش روی گروه تولید قرار داده است، سخن به میان می‌آورد.

دنیل کریگ، بازیگر 46 ساله انگلیسی به روال سه فیلم اخیر جیمز باند («کازینو رویال» محصول 2006، «تسکین ناچیز» محصول 2008 و «اسکای‌فال» 2012) نقش شخصیت اصلی را در فیلم «اسپکتر» بر عهده خواهد داشت. پیش از وی، و از سال 1962 که اولین فیلم جیمزباند با عنوان «دکتر نو» اکران گرفت، شان کانری، راجر مور، جرج لازنبی، تیموتی دالتن و پیرس برازنان نقش مأمور 007 را در این فرانشیز سینمایی ایفا کرده بودند. کریگ قرار است در فیلم «باند 25» نیز نقش مأمور 007 اینتلیجنت سرویس را بر عهده داشته باشد.

فیلم «اسپکتر» طبق اعلام قبلی قرار است با پخش شرکت سونی در تاریخ 23 اکتبر 2015 (1 آبان 94) در انگلستان و 6 نوامبر (15 آبان) همان سال در آمریکا و سراسر جهان به‌روی پرده برود.