791094

انجمن نویسندگان آمریکا در مراسمی که دیشب به صورت همزمان در لس آنجلس و نیویورک برگزار می‌شد، برندگان سال 2015 خود را معرفی کردند.

به گزارش مووی مگ به نقل از مهر، در بیست و دومین مراسم اهدای جوایز انجمن نویسندگان آمریکا که در 14 فوریه برگزار شد، «هتل بزرگ بوداپست» و «بازی تقلید» به عنوان برندگان بزرگ این دوره انتخاب شدند.

«هتل بزرگ بوداپست» نوشته وس آندرسن جایزه بهترین فیلمنامه غیراقتباسی را دریافت کرد و «بازی تقلید» نوشته گراهام مور جایزه بهترین فیلمنامه اقتباسی را به خانه برد.

مور هنگار دریافت جایزه اش از آلن تورینگ یاد کرد و گفت این فیلم را برای او ساختیم. این فیلم که به کارگردانی مورتن تیلدم ساخته شده ادای دینی به این ریاضیدان بریتانایی بود که در رمزگشایی آلمان نازی، نقش مهمی در پیروزی متفقین در جنگ داشت. این فیلمنامه با اقتباس از کتاب «آلن تورینگ: انیگما» نوشته شده است.

«هتل بزرگ بوداپست» نیز داستانش را درباره ماجراهایی که در یک هتل بزرگ معروف آلمانی می‌گذرد، روایت می کند.

فیلمنامه «تک تیرانداز آمریکایی» نوشته جیسون هال با اقتباس از کتابی به همین نام نوشته کریس کایل، «دختر گم شده» نوشته جیلیان فیلین با اقتباس از کتابی به همین نام نوشته خودش، «محافظان کهکشان» نوشته جیمز کان و نیکول پرلمن با اقتباس از کمیک بوکی از مارول، و «وحشی» نوشته نیک هورنبای با اقتباس از کتابی نوشته شریل استرید دیگر نامزدهای بخش فیلمنامه اقتباسی بودند.

در بخش فیلمنامه غیراقتباسی نیز «پسر بچگی» ریچارد لینکلیتر، «شکارچی روباه» نوشته مکس فرای، «خیزنده شب» نوشته دن گیلروی و «ضربه شلاق» نوشته دامین شارل دیگر نامزدها بودند.

انجمن نویسندگان آمریکا (WGA ) با نزدیک به 12 هزار عضو، به دلیل قوانین سختی که در انتخاب خود دارد، شماری از فیلم‌های مطرح امسال را واجد شرایط لازم برای شرکت در رقابت این دوره ندانست و به همین دلیل فیلمنامه‌های فیلم‌هایی چون «بردمن»، «سلما»، «آقای ترنر» و «تئوری همه چیز» به رقابت ین دوره راه نیافتند.