2 1 2015310195541

به گزارش مووی مگ به نقل از بانی فیلم،جودی دنچ، اعتراف کرده که به بیماری ماکولا مبتلا است و در حال از دست دادن بینایی‌اش است. او به همین علت دیگر تنها نقش‌هایی را می‌پذیرد که در آنها کمترین میزان دیالوگ را داشته باشد.

او می‌گوید: به همین علت اگر قرار باشد شش نفر باشیم و سوناتی را اجرا کنیم، اگر هر یک از آنها 2 صفحه داشته باشند، من 3 صفحه می‌گیرم. این باعث تعجب همه می‌شود که چرا من باید تعداد صفحه بیشتری داشته باشم. در حالی که ظاهراً متن ما یکی است. اما خب آنها از بیماری من خبر ندارند.

بیماری چشمی او همچنین باعث شده از بزرگترین علاقه زندگی‌اش باز بماند. او که عاشق نقاشی است و خود نیز دستی در این هنر دارد، می‌گوید: بعد از شروع بیماری‌ام با خودم فکر کردم، معمولاً ما چه نقاشی می‌کنیم؟ بعد خودم جواب دادم. خب چیزهایی را که می‌بینیم و حس می‌کنیم، می‌کشیم. پس اگر قرار است نقاشی کنم، باید چنین چیزهایی را بکشم. بنابراین وقتی نمی‌توانم ببینم، پس نقاشی هم نباید بکشم.

جودی دنچ همچنین گفته است که: چشمانم واقعاً مرا ناراحت می‌کند. مخصوصاً اگر در جایی تاریک باشم و پله هم وجود داشته باشد، دیگر، کاملاً بینایی‌ام را از دست می‌دهم.

بنابراین اصلاً نمی‌توانم دیگر به مترو لندن بروم و یا با ماشینی کار کنم.

مادر جودی دنچ نیز از همین بیماری رنج می‌برد. در این بیماری فرد مبتلا قادر به دیدن وسط و کانون دید خود نیست و هر صحنه‌ای را با یک سکه سیاه در وسط آن می‌بیند. این لکه روز به روز بزرگتر می‌شود تا جایی که فرد مبتلا به کل نابینا شود.