2 1 2015311114918

تیم برتون قصد دارد که در پروژه آتی خود انیمیشن کلاسیک «دامبو» محصول کمپانی دیزنی را در قالب تلفیقی از جلوه‌های کامپیوتری و فیلم دوباره به سینما بیاورد.

به گزارش مووی مگ به نقل از ایسنا، کمپانی دیزنی در ادامه اقتباس سینمایی از انیمیشن‌های کلاسیک خود و ساخت فیلم‌هایی چون «سیندرلا»، «کتاب جنگل» و «دیو و دلبر» این بار قصد دارد، انیمیشن کلاسیک «دامبو» را به کارگردانی «تیم برتون» کارگردان صاحب نام امریکایی به سینما بیاورد.

انبیمیشن «دامبو» محصول سال ۱۹۴۱ به تهیه‌کنندگی والت دیزنی و کارگردانی «بن شارپستین» در ۲۳ اکتبر۱۹۴۱ عرضه شد و چهارمین پویانمایی در سری کارهای کلاسیک دیزنی محسوب می‌شود.

«ارن کروگر» نویسنده «تراسفورمرها: عصر انقراض» نگارش فیلمنامه این پروژه جدید را در عهده دارد و «جاستین اسپرینگر» نیز تهیه‌کننده این فیلم خواهد بود.

«برتون» پیش از این فیلم «آلیس در سرزمین عجایب » را برای کمپانی فیلمسازی دیزنی ساخته بود که به فروش بالغ بر یک میلیارد دلار دست یافت.

«تیم برتون» به دلیل دیدگاه متفاوت، سبک ویژه و منحصربه‌فرد در فیلم سازی و طراحی شخصیت‌هایی عجیب و متفاوت معروف شده‌ است و از برجسته‌ترین کارگردان‌ها به شمار می‌رود.

او تاکنون بارها برای جوایز گوناگونی از جمله گلدن گلوب و اسکار نامزد شده‌ است و جوایزی را نیز دریافت کرده‌است. برتون همچنین نویسنده و نقاش کتاب شعر «مرگ غم‌انگیز پسر صدفی و قصه‌های دیگر» در سال ۱۹۹۷ و همچنین کتاب طراحی‌هایش یعنی «هنر تیم برتون» در سال ۲۰۰۹ است.

«تیم برتون» که 14 فیلم بلند در کارنامه سینمایی‌اش دیده می‌شود، از معدود کارگردانانی است که تقریبا در همه ژانرها فیلم ساخته است؛«مریخ حمله می‌کند» و «سیاره میمون‌ها» در ژانر علمی-داستانی تا «ماهی بزرگ» در ژانر فانتزی، «عروس مرده» نامزد جایزه اسکار در شاخه انیمیشن،«سوئینی تاد» در ژانر موزیکال و «چارلی و کارخانه شکلات‌سازی» در ژانر کودکان.

جدیدترین ساخته این کارگردان سرشناس فیلم «چشمان درشت» با بازی «کریستوفر والتز» و «امی آدامز» نام داشت که روایتگر داستان واقعی دو هنرمند به نام «والتر کین» و «مارگارت کین» است که در دهه 1960 با به تصویر کشیدن چهره زنان و کودکان با «چشمان درشت» به شهرت رسیدند.